Vydáno: 26.2.2010
EKOLAMP

V Recyklohraní je už přes 2000 škol

    Již ve druhém ročníku Recyklohraní byla překonána dvoutisícová hranice v počtu zapojených škol. Od září 2008 se k dnešnímu dni do této soutěže přihlásilo 2007 škol z 1254 obcí. Nejvíce ve Středočeském, Moravskoslezkém a Jihomoravském kraji. Recyklohraní se stalo nejen přirozenou součástí ekologické výchovy, ale školy navíc od počátku projektu odevzdaly k recyklaci téměř 328 tun vysloužilého elektrozařízení a 71 tun baterií. Recyklohraní je společným projektem kolektivních systémů ASEKOL, ECOBAT, EKOLAMP a autorizované obalové společnosti EKO-KOM.

    „Naším cílem je naučit děti, jak mají správně třídit a nakládat s odpady, bateriemi a s vysloužilým elektrozařízením,“ vysvětluje manažerka projektu Recyklohraní Pavla Špringerová. „O účast v projektu je stále zájem a jen od začátku tohoto školního roku se zapojilo 404 nových škol,“ doplňuje Špringerová. To je pro budoucnost dobrá zpráva, protože podle posledních statistik v Česku domácnosti ročně vytvářejí kolem 422 kg komunálního odpadu na osobu. Tento trend je potřeba radikálně změnit. Cestou k trvalé změně je výchova nejmladší generace. Třídění, které umožňuje recyklaci a tudíž i materiálové využití odpadů, se musí stát samozřejmou součástí životního stylu.

    Do Recyklohraní se může na internetové stránce www.recyklohrani.cz přihlásit každá mateřská, základní nebo střední škola a to v průběhu celého roku. Přibližně každý měsíc jsou vyhlašovány různé tematické úkoly, které mohou být od kvízů a literárních prací až po výtvarné či fotografické projekty. Koncem minulého roku děti ve školách vyráběly mapy sběrných míst ve své obci. V současnosti je jejich fantazie zaměstnána návrhy na ideální elektrospotřebič. Za splněné úkoly jsou školám přidělovány body, které pak mohou v internetovém katalogu Recyklohraní proměnit za různé školní pomůcky, společenské hry, výtvarné nebo sportovní potřeby.

Kontakt: