Vydáno: 4.6.2002
Vatera

Vatera získala investiční zdroje

  Praha 4. června 2002 – Společnost Vatera (www.vatera.com), středo- a východoevropský internetový aukční dům, dnes oznámila, že od fondu iEurope a Esther Dysonové získala investiční zdroje ve výši 650 000 USD. Vatera má v současné době více než 90 000 registrovaných uživatelů a je jednou z mála internetových společností ve střední a východní Evropě, které se v letošním roce podařilo získat nové investiční zdroje. Společnost byla založena koncem roku 2000 jako regionální elektronické tržiště financované společností eQuest, soukromou investiční firmou Edgara Bronfmana Jr., a několika dalšími investory.

  „Investované prostředky využije Vatera na podporu stávajících obchodních aktivit v Maďarsku a České republice a na rozvoj podnikání v Polsku. Nově získané zdroje umožní realizovat nové obchodní příležitosti pro rozvoj v celoregionálním rámci,“ řekl Martin Illner, výkonný ředitel společnosti Vatera.

  Vatera uzavírá dohody s řadou obchodních partnerů na zprostředkování odbytu přebytečných zásob nebo odprodej majetku při úplných likvidacích firem. Pořádá také aukce pro velkoobchody, přičemž nezanedbává ani obchodování mezi jednotlivými spotřebiteli. Zaregistrovaní uživatelé mohou na stránkách společnosti Vatera nalézt to, co chtějí, za ceny, které jsou ochotni zaplatit. Nejčileji obchoduje Vatera v současné době v České republice. V Polsku a v Maďarsku se snaží získat první příčku.

  „V letošním roce jsme například podepsali distribuční smlouvu s předním nakladatelským domem Grada,“ říká Petr Kedzior, manažer pro Českou republiku. „Následovat budou další smlouvy v celé řadě sektorů včetně médií, počítačových technologií a finančních institucí.“ Společnost Vatera rovněž uzavřela partnerství s předním českým portálem Atlas a v brzké době oznámí podobnou dohodu s dalším předním portálem.

  „Investici do společnosti Vatera považuji za perspektivní, protože má široký potenciál pro rozvoj produktivity a efektivity na všech svých cílových trzích,“ uvedla Esther Dysonová, která jako vizionářská investorka vstoupila do řady IT „startupů“.

  Partnerka ve fondu iEurope Kristina Perkin Davisonová v této souvislosti poznamenala: „Tuto investici jsme si vybrali právě proto, že Vatera má zkušený a odhodlaný management, který rozumí svým zákazníkům a jejich potřebám.“ Podle dalšího partnera iEurope Laszla Czirjaka věří fond v sílu dynamických cen. „V regionu chybí otevřený efektivní spotřebitelský trh. Právě ten nabízí Vatera tím, že je prostě nejvhodnějším místem, kde lze nalézt to, co právě hledáte za výhodnou cenu,“ uzavřel Czirjak.

  Kontakt:
  www.vatera.com
  Martin Illner, výkonný ředitel
  millner@vatera.com
  +420 (602) 100 632

  www.vatera.cz
  Petr Kedzior, ředitel pro ČR
  pkedzior@vatera.com
  +420 (2) 6130 4945

  www.ieurope.com
  Kristina Perkin Davison
  kristina@ieurope.com
  +36 (209) 244 040

  www.edventure.com
  Esther Dyson
  edyson@edventure.com
  +1 212 924 8800

Soubory ke stažení:

Document Icon vatera_cz.doc