Vydáno: 23.11.2001
Wintherhur penzijní fond

Petr Illetško odchází z VOPF

  Praha 23. listopadu 2001 - Dosavadní místopředseda představenstva a generální ředitel jednoho z největších penzijních fondů v České republice, Vojenského otevřeného penzijního fondu a.s. (VOPF), Petr Illetško, odchází ke konci listopadu ze svých funkcí. Do VOPF nastoupil v roce 1995, v roce 1996 se stal členem představenstva a generálním ředitelem. Pod jeho vedením se VOPF jako první a doposud jediný penzijní fond umístil již třikrát po sobě v prestižní soutěži "Českých 100 nejlepších" na jednom z předních míst. V lednu 2001 se stala majoritním akcionářem VOPF společnost Winterthur Life & Pensions, člen finanční skupiny Credit Suisse Group (CSG). Ta vlastní také penzijní fond Winterthur, který společně s VOPF tvoří největší seskupení penzijních fondů u nás s 580 000 klienty a spravovanými aktivy ve výši téměř 13 miliard Kč.

  "Po šesti letech jsem se rozhodl odejít," uvedl Petr Illetško. "Ve fondu jsem téměř od jeho začátků a myslím, že se nám podařilo vytvořit silný a úspěšný fond, který umožnil vstup silného strategického partnera. Své zkušenosti chci v budoucnu uplatnit v oblasti financí a pojišťovnictví a doufám, že na lidi okolo sebe budu mít takové štěstí jako tady," dodal Illetško.

  "Na prestižním postavení VOPF mezi penzijními fondy v České republice má Petr Illetško velkou zásluhu," řekl Petr Žaluda, generální ředitel penzijního fondu Winterthur, se kterým se VOPF v současné době integruje. "Spolupracovat s ním pro nás bylo v mnoha ohledech přínosem. V další kariéře i osobním životě mu přejeme hodně štěstí a úspěchů," dodal Žaluda.

  Winterthur Life & Pensions je dceřinou společností CSG, která je přední evropskou pojišťovnou v oblasti životního pojištění. Nabízí individuálním i firemním klientům na míru šité řešení pro místní i mezinárodní životní pojištění a penzijní připojištění. Winterthur Life & Pensions dosáhla v roce 2000 předepsané plnění ve výši 15,5 miliard švýcarských franků (12,5 mld švýcarských franků k 30. 9. 2001) a spravovala aktiva v objemu 106 miliard švýcarských franků k 30. 9. 2001. Celosvětově zaměstnává více než 7 000 osob (15 000 včetně prodejních agentů).

  Skupina CSG je nadnárodní společností působící v oblasti finančních služeb se sídlem ve Švýcarsku. Ve sféře privátního bankovnictví a finančnictví nabízí soukromým osobám a firmám investiční produkty a poradenství včetně pojišťovacích služeb a penzijního připojištění. V oblasti investičního bankovnictví skupina poskytuje komplexní služby institucionálním a státním klientům jako finanční zprostředkovatel. Nabízí rovněž produkty správy a řízení investičního portfolia a služeb. Skupina CSG má ústředí v Curychu a její počátky směřují k roku 1856. Její akcie na jméno (CSGN) jsou kótovány na švýcarské burze, na burze ve Frankfurtu, Tokiu a ve formě amerických depozitních akcií (CSR) v New Yorku. Skupina na celém světě zaměstnává přibližně 80 000 zaměstnanců a k 30. září 2001 spravovala aktiva ve výši 1,2904 bilionu švýcarských franků.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Josef Vacl
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  E-mail: josef_vacl@bm.cz.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Illetsko.doc