Vydáno: 30.11.2001
CME

Dobrý radní nad zlato

  Praha 30. listopadu 2001 – Společnost CME písemně vyzvala předsedu Rady pro Rozhlasové a televizní vysílání ČR Martina Muchku, aby se rada distancovala od nedávných výroků Petra Štěpánka, místopředsedy rady odpovědného za komunikaci. Rada má Štěpánkovi nařídit, aby se zdržel hanlivých výroků na adresu společnosti CME, jejích představitelů a zejména Ronalda S. Laudera. Zároveň má rada zvážit, zda napraví Štěpánkovy nepřijatelné výroky zpochybňující pověst zahraničních arbitrů stockholmského arbitrážního tribunálu. Štěpánek totiž 13. listopadu v pořadu Radiofórum na stanici Radiožurnál veřejně očernil jejich pověst, když řekl: „Teď si dám pozor na to, co vyslovím, abych to vyslovil tak, aby mě nikdo nemohl žalovat, zcela běžně v mediálních kuloárech uslyšíte povídání o tom, že to bylo uplacené.“

  „Štěpánek se chová spíše jako Železného komplic než jako člen regulačního orgánu,“ řekl Fred T. Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Bezpříkladným způsobem uráží arbitry, kteří zanedlouho budou rozhodovat o výši kompenzace za škodu, kterou společnosti CME způsobilo právě diskriminační jednání rady a její podpora zločinného chování Vladimíra Železného,“ dodal. CME bude v druhém kole arbitráže žádat po České republice náhradu škody přesahující 500 milionů dolarů.

  Ve svém dopise Fred Klinkhammer navíc upozornil předsedu rady na některá další kontroverzní tvrzení jeho místopředsedy pro komunikaci. Podle Štěpánka je nová struktura TV NOVA po srpnu 1999, kdy CET 21 začala vysílat bez ČNTS, „zcela v pořádku“. Právě tento postoj rady byl přitom jedním z hlavních důvodů, pro který arbitři shledali Českou republiku vinnou z porušování vzájemných dohod o ochraně investic mezi ČR, Nizozemskem a USA. Navíc Štěpánek v Radiofóru znovu nepravdivě informoval o výsledku Londýnské arbitráže, která Českou republiku shledala vinnou z neoprávněného diskriminačního chování vůči Ronaldu Lauderovi, aniž by mu však přiznala nárok na náhradu škody. Podobně jako Štěpánek však ve středu dezinformoval účastníky veřejného zasedání mediální komise Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR sám předseda rady Martin Muchka.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  Fax: 02/2421 1620
  michal_donath@cz.bm.com

  Příloha: 2 strany

Soubory ke stažení:

Document Icon vyroky_cz.doc Document Icon priloha_cz.doc