Vydáno: 13.9.2013
Integer.pl Group

Kouzelná Almara se spojuje se sítí poštomatů InPost

  Provozovatel automatizovaných poštovních terminálů Kouzelná Almara zahájil spolupráci se společností IN TIME, strategickým partnerem poštovního operátora InPost. Ten je v České republice průkopníkem distribučních řešení na bázi samoobslužných poštomatů. Dohoda o spolupráci zahrnuje i umístění na stávajících výdejních místech projektu Kouzelná Almara. K rozšíření sítě dochází společně s dynamickým rozvojem sítě poštomatů InPost v celé České republice. Rozšiřování sítě o dalších nejméně 150 poštomatů je součástí mezinárodní expanze společnosti InPost v ČR.

  Strategickým obchodním a logistickým partnerem skupiny je i nadále kurýrní společnost IN TIME. Podle nové dohody uzavřené mezi InPost a strategickým partnerem budou současné terminály na výdejních místech Kouzelné Almary nahrazeny inovativními poštomaty InPost. Kouzelná Almara tak v rámci své sítě nahradí většinu z původních 15 pražských terminálů. Tím umožní uživatelům přijímat a odesílat zásilky 24 hodin denně, 7 dní v týdnu bez omezení.

  Nejnovější verze poštomatů InPost zajistí zákazníkům mnohem rychlejší přijímání zásilek pomocí QR kódu. Díky propojení zařízení s mobilními aplikacemi a technologii CodeWise se zkrátí čas na zpracování zásilky o více než polovinu, ze 17 na 7 sekund.

  „Vážíme si, že se přední tuzemský operátor automatizovaného příjmu a výdeje balíkových zásilek rozhodl používat naše terminály. Jeho zákazníci tak získají přístup k podstatně širší síti poštomatů v mnoha českých městech. V České republice je více než 7,4 miliónu uživatelů internetu a obrovské množství e-shopů. Český zákazník je náročný a požaduje nové alternativy pro doručování zásilek. Jsem přesvědčen, že moderní poštomaty easyPack společnosti InPost splní požadavky i těch nejnáročnějších uživatelů lokálního trhu e-commerce,“ uvedl Rafał Brzoska, generální ředitel skupiny Integer.pl, holdingové společnosti InPost. Podle Brzosky umožňuje systém vyzvedávat zásilku během sedmi sekund.
  Vítězství produktu na letošní mezinárodní soutěži World Mail Awards 2013 bylo zásadním potvrzením nejvyšší kvality a inovativního přístupu poštomatů InPost. V kategorii „Zákaznický servis“ InPost porazil řadu velkých operátorů, jako jsou například Singapore Post a LibanPost.

  Skupina Integer.pl se nyní v zámoří soustřeďuje na největší expanzi poštomatů v historii společnosti. V České republice předpokládá firma uvedení minimálně 150 poštomatů InPost, z nichž zhruba sto má být zprovozněno do konce tohoto roku. Dosud polský operátor na českém trhu uvedl na trh 60 terminálů pro přijímání zásilek v kteroukoliv denní i noční dobu.

  V současné době je ve světě rozmístěno celkem asi 2400 poštomatů fungujících v rámci různých obchodních modelů. Ještě v roce 2013 se počítá se zprovozněním dalších dvou tisíc. Projekt zavádění těchto inovativních automatů je realizován ve spolupráci s nadnárodní společností PineBridge Investments, která podniká ve zhodnocování soukromého kapitálu. Do konce roku 2016 počítají investoři s instalací zhruba 16.000 poštomatů. Kromě České republiky a Polska jsou samoobslužné terminály k dispozici také v Austrálii, Brazílii, Estonsku, Chile, Irsku, na Kypru, Lotyšsku, Litvě, na Ukrajině, v Rusku, Velké Británii, Saúdská Arábie a na Slovensku.

  Skupina Integer.pl paralelně vyvíjí i další aktivity. V letošním roce se jí podařilo získat přibližně 6000 míst pro další poštomaty. V současnosti se aktivně připravuje na vstup poštomatů na největší světové trhy, kterými jsou Čína a Spojené státy.

  Více informací naleznete na www.inpost24.com.

Kontakt: