Vydáno: 12.4.2017
UPS

UPS rozšiřuje přepravu nebezpečného zboží o další komodity

  Nebezpečné zboží je nyní přepravováno mezi 36 zeměmi v Severní Americe, Evropě a Asii

  BRUSEL, 12. dubna 2017 – UPS (NYSE:UPS) dnes rozšířila celosvětovou přepravu nebezpečného zboží o dalších více než 400 nových komodit u firemní celosvětové letecké sítě a o více než 300 produktů u evropské pozemní sítě. Firma dále u vybraných kategorií nebezpečného zboží navýšila jejich nejvyšší přípustné přepravované množství.

  V řadě průmyslových odvětví roste poptávka firem po přepravě výrobků, které jsou klasifikovány jako nebezpečné zboží. Například zdravotnické společnosti potřebují přepravit chemické látky určené k čištění laboratorních přístrojů. Průmyslové výrobní podniky přepravují barvy, stlačené plyny, lepidla, baterie a další položky. Nyní může UPS těmto firmám pomoci s přepravou mezi 36 zeměmi.

  „UPS pomáhá společnostem splnit přísné a často složité požadavky na přepravu nebezpečných věcí,“ uvedl Nando Cesarone, prezident společnosti UPS pro oblast Evropy. „Nyní můžeme reagovat na zvýšené nároky našich zákazníků řešením s jedním kontaktním místem pro přepravu obvyklého i nebezpečného zboží.“

  UPS používá technologické aplikace pro jednodušší doručování balíků, které splňují požadavky Mezinárodní asociace leteckých dopravců, amerického ministerstva dopravy, evropské dohody o nebezpečném zboží (EDGA) a Mezinárodní organizace pro civilní letectví (ICAO), specializované organizace přidružené k OSN.

  Zákazníci firmy mohou využívat aplikaci UPS Worldship®, aby si ověřili, zda zásilka s nebezpečným zbožím splňuje požadavky a upozornili UPS, že zásilka je připravená k dalšímu zpracování.

  UPS organizuje pro své zaměstnance rozsáhlá školení a přijímá zvláštní bezpečnostní opatření k zajištění přepravy nebezpečného zboží. Integrovaná přepravní síť firmy využívá nepropustné obaly, protipožární kontejnery a protipožární zakrývací plachty.

  Podrobnější informace o přepravě nebezpečného zboží naleznete na www.ups.com/hazmat.

  Nebezpečné zboží přepravované mezi uvedenými zeměmi
  AndorraJižní KoreaPortoriko
  BelgieKanada Rakousko
  Česká republikaLichtenštejnskoŘecko
  DánskoLucemburskoSan Marino
  Dominikánská republika MaďarskoSingapur
  FilipínyMalajsieSpojené království
  FinskoMonakoŠpanělsko
  FrancieNěmeckoŠvédsko
  HongkongNizozemskoŠvýcarsko
  IrskoNorskoTchaj-wan
  ItáliePolskoUSA
  JaponskoPortugalskoVatikán

  UPS
  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com, korporátní blog naleznete na longitudes.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS nebo na Twitteru @UPS_News.

Kontakt: