Vydáno: 7.2.2002
CME

Podíly v CET 21 nelze prodávat

  Praha 7. února 2002 – Svým usnesením z 1. února 2002 nařídil Městský soud v Praze předběžné opatření, kterým na návrh společnosti CME znovu přikázal společnostem MEF Media, Edikon a CET 21 zdržet se zcizení nebo zatížení jejich podílů ve společnosti CET 21. Městský soud v Praze rozhodl o předběžném opatření obdobně jako Obvodní soud pro Prahu 1 v květnu roku 2001. Vrchní soud v Praze však poté rozhodl, že rozhodování v této věci Obvodnímu soudu pro Prahu 1 nepříslušelo, a proto věc přikázal Městskému soudu v Praze. Ten původní stanovisko obvodního soudu potvrdil.

  „Za těchto okolností může do TV NOVA vstoupit jen dezinformovaný člověk, nikoliv nějaký strategický investor,“ prohlásil Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Investovat do společnosti, kde údajní podílníci se svými podíly nesmějí nakládat a ten quasi hlavní podílník svůj podíl ani nevlastní, je investiční sebevražda,“ dodal.

  Největšími společníky v CET 21 jsou údajně MEF Media s 24,02% a Edikon s 24,51%. Právoplatnost jejich vstupu do CET 21 a platnost schválení tohoto kroku Radou pro rozhlasové a televizní vysílání však CME zpochybňuje a domáhá se nápravy soudní cestou. CME se totiž domnívá, že k rozpuštění Železného 60% podílu v CET 21 došlo účelově a neplatně s cílem zmařit rozhodnutí amsterodamského arbitrážního tribunálu. Železného podíl v údajné výši 11,78% v CET 21 v současné době neexistuje. Zanikl totiž pravomocným rozhodnutím Městského soudu v Praze z loňského října o exekuci Železného majetku. Soud tak rozhodl na návrh CME v souvislosti s rozsudkem amsterodamského arbitrážního tribunálu. Aktuální výše Železného dluhu nyní přesahuje jednu miliardu korun.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon nelzeprodat_cz.doc