Vydáno: 8.2.2002
Pioneer

Fondová manažerka roku 2001

  Praha 8. února 2002 - V lednovém hodnocení zařadila ratingová agentura Morningstar manažerku portfolia fondu Pioneer High Yield Fund, Margaret Patel, mezi nejlepší fondové manažery roku 2001. Margaret Patel, která spravuje tento fond již třetím rokem, skončila na druhém místě v kategorii Fixed Income Manager of the Year. Fond investuje do rizikovějších dluhopisů s vyšším možným výnosem a do konvertibilních cenných papírů. V Čechách není Pioneer High Yield Fund retailovým investorům k dispozici. Celkový dolarový výnos fondu za minulý rok činil 16,74%, za poslední 3 roky 18,73% p.a. Od založení v únoru 1998 se prostředky investorů zhodnotily o 12,14% p.a.

  „Při investování pečlivě vybírá a nezaměřuje se na ty, kteří jsou v daném okamžiku považováni za favority, a tak se v roce 2000 vyhnula některým propadákům mezi cennými papíry,“ napsal ve svém rozboru Russel Kinnel, ředitel fondových analýz agentury Morningstar. Podle něj byl fond stejně úspěšný i v roce 2001, což považuje za překvapivé. „Ačkoli se konvertibilním cenným papírům jako celku v roce 2001 příliš dobře nedařilo, Patelové se podařilo vybrat mezi nimi ty nejlepší,“ dodává Kinnel.

  Margaret Patel působí ve funkci senior viceprezident americké divize Pioneer Global Asset Management. Jako členka týmu investičního managementu se také podílí na správě fondu Pioneer Strategic Income Fund. Ke společnosti Pioneer nastoupila v roce 1999. Vystudovala ekonomii na Pittsburgh University a na George Washington University. V oblasti investování a správy portfolia má již dvacetileté zkušenosti. Dříve pracovala pro fondy Third Avenue, Northstar Investment Management a Advantage funds.

  Agentura Morningstar byla založena v roce 1984 v Chicagu jako dodavatel nezávislých informací kolektivním i individuálním investorům na celém světě. Své zprávy, data, analýzy ale i pravidelná hodnocení fondů, či cenných papírů zveřejňuje na internetové adrese www.morningstar.com.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  GSM: 0602/389166
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Patel.doc