Vydáno: 19.6.2001
UPS

Z Pardubic za oceán už druhý den do 10.30

  Pardubice 19. června 2001 – Nové regionální centrum ve Smilově ulici číslo 343
  v Pardubicích dnes představila expresní zasilatelská a kurýrní společnost United Parcel Service (UPS). Stěhování z objektu Zimního stadiónu na Sukově nábřeží, který je v současné době v rekonstrukci, neomezilo přepravu zásilek pro významné průmyslové podniky v regionu ani individuální zákazníky. Distribuční centrum UPS působí v Pardubicích již sedmým rokem. Pokrývá oblast východních Čech od Špindlerova Mlýna
  až po Šumpersko na severní Moravě a jako jediná kurýrní služba zajišťuje i přepravu zásilek pro Jeseník a jeho okolí.

  „Noviny z Pardubic doručíme vždy aktuální,“ řekl s nadsázkou generální ředitel společnosti UPS Petr Zháňal. „V Chebu budou v den vydání a v New Yorku hned další den do půl jedenácté – k přečtení tak akorát u pozdní snídaně,“ dodal Zháňal.

  Pardubice jsou svou polohou v regionu s mnoha průmyslovými podniky pro společnost UPS jedním z klíčových míst. Místní regionální centrum sbírá a rozváží balíčky denně od osmi do sedmnácti hodin. Zásilky do zahraničí opouštějí území naší republiky týž den, kdy byly vyzvednuty od klientů. Letecky jsou pak dopravovány do evropského distribučního centra v Kolíně nad Rýnem a odtud pak dále do celého světa. Na český trh vstoupila UPS v roce 1992 prostřednictvím společného podniku s českým subjektem. Od 1. července 1999 u nás působí jako společnost se stoprocentní zahraniční majetkovou účastí. Kromě Pardubic má v zemi dalších 8 regionálních poboček.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Pokorná
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon TZ_Pardubice.doc