Vydáno: 6.3.2012
UPS

UPS znovu získala uznání "Nejobdivovanější společnost světa”

  ATLANTA, 6. března 2012 – Začátkem března byla společnost UPS (NYSE:UPS) na základě každoročně pořádaného průzkumu časopisu FORTUNE ve svém oboru oceněna jako „Nejobdivovanější společnost světa“ (World's Most Admired).

  UPS ve svém oboru získala celkem 7,42 bodů na desetibodové hodnotící stupnici časopisu, což je současně nejvyšší skóre, které získala společnost v příbuzných odvětvích letecké, železniční a nákladní přepravy a logistiky.

  V odvětví přepravy UPS získala prim ve čtyřech z devíti posuzovaných parametrů, jež zahrnovaly využití aktiv společnosti, kvalitu řízení, dobrý stav firemních financí a dlouhodobé investice.

  Společnost UPS, která působí ve více než 220 zemích a teritoriích světa, vybudovala jednu z nejznámějších značek světa,. V posledních letech roste rovněž její význam jako společnosti, která umožňuje obchodování na celém světě. Jedničkou v odvětví byla UPS uznána 27krát z celkem 31 průzkumů „Nejobdivovanějších společností“, které každoročně pořádá časopis FORTUNE.

  Kompletní hodnocení společností bude zveřejněno v aktuálním vydání časopisu FORTUNE, které vychází 5. března. Při sestavování žebříčku společností, které Amerika nejvíce obdivuje, spolupracoval časopis FORTUNE s poradenskou firmou Hay Group. V rámci průzkumu dotazováním byli osloveni vedoucí pracovníci, ředitelé firem a analytici.

  Společnost UPS získala rovněž uznání Climate Leadership Award, které bylo uděleno vůbec poprvé. Ocenění navrhla americká Agentura pro ochranu životního prostředí (Environmental Protection Agency) a organizace, které se zabývají problematikou klimatických změn a řešením energetické krize – Association of Climate Change Officers, Center for Climate and Energy Solutions a The Climate Registry. UPS byla ohodnocena za přední postavení svých dodavatelských řetězců, u kterých „nad rámec svých provozních činnosti aktivně zaznamenává emise.“

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com.

Kontakt: