Vydáno: 3.4.2003
Invesmart

Catalfamo: Směnka na 3 miliony euro je podvrh

  Praha 3. dubna 2003 - Redakce českých medií dnes obdržely kopie zfalšované směnky na tři miliony euro, kterou měl údajně podepsat Paolo Catalfamo, předseda představenstva a výkonný ředitel společnosti Invesmart. Součástí zaslaných dokumentů byly také smluvní dokumenty, odhalující informace o některých úvěrech poskytnutých Union bankou, které spadají pod ochranu bankovního tajemství. Paolo Catalfamo jednoznačně popřel, že by někdy takovou směnku podepsal. S odkazem na povinnosti vyplývající z bankovního tajemství také odmítl poskytnout jakékoli informace o obsahu úvěrových smluv, které volně kolují v redakcích českých médií. Catalfamo v této souvislosti potvrdil, že již dnes podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

  „Pokud české soudy mohou přijímat rozhodnutí na bázi zfalšovaných dokumentů, vůbec mě nepřekvapuje, že česká média mají k dispozici směnku s mým podpisem,, kterou jsem nikdy nepodepsal. Je to zážitek, který bych v zemi, jež má v průběhu jednoho roku vstoupit do EU, určitě nečekal,“ uvedl Catalfamo.

  Catalfamo dále potvrdil, že Union banka a Invesmart podnikly veškeré právní kroky ke změně rozhodnutí soudu o prohlášení konkurzu na akciovou společnost Česká revitalizační. Ta má podle rozhodnutí soudu údajně být nástupnickou organizací Union banky.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Falesna_smenka_cz.doc