Vydáno: 5.5.1999
CME

TV NOVA: Informace a fikce

  Praha 5. května 1999 – Společnosti CME a ČNTS dnes zahájily distribuci
  CD-ROMu, který obsahuje veškeré elektronicky dostupné informace o TV NOVA, které se od roku 1993 objevily v českých sdělovacích prostředcích. Tento disk byl připraven pro politiky, novináře, experty z oblasti médií a členy obou komor parlamentu. Součástí poskytnutých informací jsou i nejdůležitější právní dokumenty dokládající současný právní stav kolem TV NOVA. Pro usnadnění navigace ve více než 2000 dokumentech byla použita poslední internetovská technologie.

  „Vždycky jsem věděl, že Vladimír Železný si dokonale dokáže vymýšlet,“ řekl Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME v reakci na oznámení o nadcházejícím vydání Železného knihy. „Jsem přesvědčen, že poskytnutí ‘mediální encyklopedie o TV Nova‘ odborníkům zainteresovaným v oblasti médií je v plném souladu se snahou naší společnosti o maximální průhlednost tohoto případu. Uživatelé disku si budou moci udělat své vlastní závěry z veřejně dostupných informací, aniž by byli nuceni rozlišovat mezi smyšlenkami a pravdou.“

  V reakci na pokus společnosti CET 21 změnit název na TV Nova, s.r.o. oznámil Klinkhammer, že společnost ČNTS podala žádost o předběžné opatření u Obchodního soudu v Praze, které má zabránit společnosti CET 21, aby změnila svůj název na TV Nova, nebo jiný, který je identický nebo zavádějícím způsobem podobný obchodním známkám ve vlastnictví společnosti ČNTS.

  Společnost CME také potvrdila, že včera obdržela několik návrhů Vladimíra
  Železného na řešení současné patové situace.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon fikce.doc