Vydáno: 10.12.2013
Garris

U Savova žádná razie nebyla

    Praha 10. prosince 2013 – Podnikatel František Savov se důrazně ohradil proti zřejmě cíleným dezinformacím, které dnes na svém webu začaly šířit Lidové noviny (LN) z vydavatelství Mafra. S tímto vydavatelstvím vede Savov dlouholetý spor kvůli tomu, že vydavatelství – nyní v majetku Andreje Babiše – dlouhodobě a v rozporu s rozhodnutím Úřadu průmyslového vlastnictví zneužívá chráněnou známku ‚Mladá fronta‘. Část původního zavádějícího titulku „Razie u Savova“ redakce LN na základě upozornění, že žádná razie u Savova neproběhla, změnila.

    „Nemám žádný důvod se nedomnívat, že text je součástí konkurenčního boje Babišova impéria s vydavatelstvím Mladá fronta,“ uvedl v reakci na dnešní článek na www.lidovky.cz Savov. „Jinak by přece o údajné policejní razii, která v sídle vydavatelství Mladá fronta v Modřanech nikdy neproběhla přece lidovky nemohly psát, že proběhla právě tam, když proběhla v Košířích v objektu, kde sídlí desítky firem. V této souvislosti potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, že zásah s žurnalistickou a vydavatelskou činností nakladatelství nikterak nesouvisel.

    Savov dále potvrdil, že mezi deseti obviněnými osobami není nikdo z jeho spolupracovníků ani zaměstnanců. Savovovi právníci zvažují, zda vůbec a jak reagovat na lživá tvrzení konkurenčního vydavatelství. „ S ohledem na částku, o niž se ve sporu o zneužívání ochranné známky jedná, je pochopitelné, že se mou osobu snaží všemožně znevěrohodnit. Ale to si žádný soudný podnikatel nemůže nechat líbit,“ uzavřel Savov.

Kontakt: