Vydáno: 24.6.2003
Prague Biennale

Kostabi World se stěhuje z New Yorku do Prahy

  Praha 24. června 2003 – Kontroverzní americký malíř a skladatel Mark Kostabi přestěhuje na léto do Prahy část svého známého uměleckého studia Kostabi World. Při zahájení Prague Biennale vytvoří pod jeho přímým vedením pět mladých malířů umělecká díla, která budou po dobu konání výstavy součástí sekce Kostabi World. Mark Kostabi založil v roce 1988 v New Yorku experimentální umělecký ateliér a galerii s názvem Kostabi World, který pomáhá mladým nadaným umělcům zahájit kariéru. Mark Kostabi je zástupcem experimentální scény East Village, která vznikla v New Yorku počátkem 80. let.

  „Prague Biennale si hodlá udržet progresivní styl i na poli audiovizuálního umění,“ uvedl generální koordinátor výstavy Gabriele Guzzo ze společnosti Karlovarské minerální vody. Pražský klub Roxy a jeho experimentální galerie NOD budou
  26. a 28. června hostit ozvučené elektronické obrazy z prostředí světových kulturních klubů. Během projektu IMPROVisual vystoupí v Roxy 242 vee-jayů včetně známého kanadského dua Dioxyde, které představí nejpřísnější minimální performanci na mikrozvuky tzv. glitch music.

  Výstavu zdokumentuje pětisetstránkový barevný katalog, který bude kromě výběru vystavovaných děl obsahovat také kritiky, teoretické práce, biografie, a poznámky kurátorů. Vedle katalogu vznikne ještě publikace „Backstage“ sestávající z rozhovorů s kurátory a umělci, fotografiemi a komentáři, která čtenářům přiblíží zákulisí příprav prvního ročníku Prague Biennale. Publikace, do níž přispějí amatérští i profesionální fotografové, novináři a kritici, vyjde začátkem září.

  Přehlídku Prague Biennale, která potrvá od 26. června do 26. srpna, připravili autoři mezinárodního časopisu o současném umění Flash Art. Prezidentem projektu je generální ředitel Národní galerie Milan Knížák a hlavním koordinátorem Gabriele Guzzo ze společnosti Karlovarské minerální vody jako zástupce hlavního sponzora.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Stanislav Perkner
  Tel.: 224 211 220
  Fax: 224 211 620
  GSM: 602 661 335
  E-mail: stanislav_perkner@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon New_York_Praha.doc