Vydáno: 17.9.2015
UPS

Nadace UPS přepravuje humanitární pomoc syrským uprchlíkům

  ATLANTA, 17. září 2015 – Nadace UPS (UPS Foundation), dobročinná organizace společnosti UPS® (NYSE: UPS), spolupracuje s Úřadem Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Světovým potravinovým programem (WFP) na zajištění humanitární pomoci tisícům uprchlíků v Řecku a podél hranice s Makedonií. Letecká přeprava 163 metrických tun humanitární pomoci zahrnující 86 tun sušenek s vysokou energetickou hodnotou, 30 tisíc přikrývek, 25 tisíc matrací a tisíc solárních svítilen dorazila na místo určení 5. září. Lety financované Nadací UPS jsou součástí nadačního Programu humanitární pomoci a stability.

  Tato nedávná přeprava humanitární pomoci je výsledkem dlouhodobé spolupráce Nadace UPS s UNHCR, WFP a dalšími agenturami OSN a nevládními organizacemi. UPS je partnerem UNHCR pro krizové a nepředvídatelné události, které vyžadují okamžitou přepravu humanitární pomoci uprchlíkům po celém světě.

  Kromě UNHCR spolupracuje Nadace UPS také s Armádou spásy, která z finančních prostředků nadace určených pro mimořádné události zajišťuje jídlo, bydlení a právní poradenství syrským uprchlíkům v Římě.

  „Krize s uprchlíky je srdcervoucí a dotýká se samotné podstaty naší globální komunity. Již dříve jsme se zavázali, že podpoříme naše humanitární partnery zajištěním přepravy životně důležitých zásob lidem a komunitám v nouzi,“ uvedl Eduardo Martinez, prezident Nadace UPS.

  Nadace UPS již tři roky podporuje humanitární projekty zaměřené na uprchlíky ze Sýrie a Iráku, mimo jiné:

  • Přepravila ochranné oděvy a lékařské uniformy pro Syria Relief & Development do Turecka. Navíc poskytla materiální podporu a dobrovolníky pro MedShare, aby zajistila dodávky zdravotnického materiálu uprchlíkům (2014).
  • Spolupracovala s UNICEF na řadě humanitárních projektů včetně: balení a přepravy 17 zaoceánských kontejnerů s 23 400 baleními zimního oblečení pro syrské děti v iráckém Irbilu (2014); zajištění charterových letů do iráckého Erbilu přepravujících léčiva, stany, matrace, zařízení na čištění vody a balíčky první pomoci pro více než 40 tisíc uprchlíků v Kurdistánu (2013); balení a přepravy 20 tisíc balíčků zimního oblečení zahrnujících 180 tisíc kusů oblečení včetně čepic, šál, rukavic, kabátů, teplého spodního prádla, ponožek a zimních bot do Libanonu a severního Iráku (2013).
  • Stala se zakládajícím členem UNHCR Innovation Circle a spustila program UPS Relief Link, který zlepšuje sledování humanitárních dodávek v úseku „poslední míle“ uprchlíkům, což zajistilo rovnoměrnou distribuci jídla i materiální pomoc (2013).
  • Spolupracovala s UNHCR na přepravě 28 zaoceánských kontejnerů s pojízdnými skladišti, matracemi, balenou vodou a přikrývkami do Gaziantepu v Turecku (2013).
  • Spolupracovala s UNHCR na zajištění přepravy 394 metrických tun jídla, zásob a zimního oblečení pro syrské uprchlíky (2013).
  • Spolupracovala s organizací Shelterbox USA na dodávce 11 750 kg humanitárních dodávek do Libanonu (2013).
  • Dopravila do jižního Turecka zkušené dobrovolníky, členy nouzového logistického týmu Světového potravinového programu, pro zjišťování kapacit přístavů, silnic a letišť podél klíčových zásobovacích tras pro podporu uprchlíků v Sýrii (2012).

  Program humanitární pomoci a stability Nadace UPS zajišťuje komunitám postiženým krizí humanitární pomoc a podporu, od připravenosti na katastrofy, naléhavou humanitární pomoc během krize až po obnovu a rekonstrukci po skončení krize. V roce 2015 se Nadace UPS zavázala uvolnit 10 milionů dolarů na finanční pomoc a zajištění technických a materiálních služeb na podporu širokého spektra iniciativ zaměřených na připravenost vůči katastrofám, schopnost reakce na krizi a následnou obnovu. V roce 2014 Nadace UPS zajistila přepravu více než 263 zásilek s humanitární pomocí do 43 různých zemí postižených katastrofou, kterými podpořila úsilí o obnovu.

  Více informací o Programu humanitární pomoci a stability Nadace UPS naleznete na UPS.com/Foundation.

  Nadace UPS (UPS Foundation)

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladu, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Od svého vzniku v roce 1907 si UPS vybudovala tradici odpovědné firmy se zájmem o dění v komunitách, která podporuje programy, jež vytváří dlouhodobá řešení potřeb komunit. Nadace UPS, založena v roce 1951, je odpovědná za pomoc při odstraňování překážek pro zapojování komunit do místních, národních a globálních celků. V roce 2014 UPS a její zaměstnanci včetně těch, kteří již odešli do důchodu, darovali na charitativní účely po celém světě více než 104 milionů dolarů. Informace o Nadaci UPS naleznete na UPS.com/Foundation, zprávy o UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: