Vydáno: 14.12.2017
UPS

Pomoc zdravotně postiženým na jižní Moravě

  UPS PODPOŘÍ 20 000 USD CHARITU BETANY BOSKOVICE
  Grant přispěje ke zlepšení kvality života lidí se zdravotním postižením

  PRAHA 14. prosince 2017 – Nadace UPS, jež je charitativní organizací firmy UPS [NYSE:UPS], včera u příležitosti oslav 25 let UPS na českém trhu v kongresovém centru Erbia v Praze předala šek na 20 tisíc dolarů charitě Betany Boskovice. Ta je součástí Oblastní charity Blansko spadající pod Diecézní charitu Brno, která nabízí ústavní péči a pomoc starším osobám a lidem s tělesným či mentálním postižením.

  „UPS se zavázala pomáhat v místě, kde působí a pracuje,“ uvedl Marcin Krzak, country manager společnosti UPS Czech Republic. „Za charitou Betany Boskovice stojí konkrétní projekty a okamžitá pomoc lidem, kteří ji akutně potřebují. Jsme hrdí na to, že můžeme přispět k tomu, aby své poslání naplnila.“

  Prostředky budou použity na výstavbu nových tréninkových bytů pro lidi s lehkým až středním mentálním postižením. Tato zařízení umožní připravit klienty charity Bentany Boskovice na samostatný život. Část prostředků bude použita také k zakoupení elektrické polohovací postele.

  Charitu Betany Boskovice podpořili zaměstnanci zasilatelské a přepravní společnosti UPS Czech Republic rovněž v rámci dobrovolnických aktivit. V letošním roce odvedli již 100 dobrovolnických hodin na úklidových pracích a vymalování místností, které charita používá pro svoji činnost. Charita Betany Boskovice působí na jihu Moravy již 25 let.

  Nadace UPS (UPS Foundation)
  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladu, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Od svého vzniku v roce 1907 si UPS vybudovala tradici odpovědné firmy se zájmem o dění v komunitách, která podporuje programy zaměřené na dlouhodobá řešení potřeb komunit. Nadace UPS, založená v roce 1951, vede globální programy a je odpovědná za pomoc při odstraňování překážek pro zapojování komunit do místních, národních a globálních celků. V roce 2016 UPS a její zaměstnanci včetně těch, kteří již odešli do důchodu, darovali na charitativní účely po celém světě více než 116 milionů dolarů. Informace o Nadaci UPS naleznete na UPS.com/Foundation, zprávy o UPS jsou k dispozici také prostřednictvím Twitteru @UPS_News.

Kontakt: