Vydáno: 4.12.2002
Archa Chantal / Douwe Egberts

Archa Chantal nadělila nemocnici útulnější oddělení

  Praha 4. prosince 2002 – Zrekonstruované a ve „Svět loutek“ proměněné prostory dětské neurologie dnes od Nadace Archa Chantal a sponzorů převzali zástupci Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Úpravy lůžkové části oddělení si celkem vyžádaly téměř šest milionů korun. Na jeho výzdobě se netradičně podílely děti, budoucí výtvarníci, kteří namalovali desítky obrázků umístěných na stěnách celého oddělení. Generálním partnerem „Světa loutek“, zatím nejrozsáhlejšího nadačního projektu, je akciová společnost Balírny Douwe Egberts. Díky její finanční podpoře letos Nadace zahájila rekonstrukci dalších dvou dětských nemocničních zařízení - v Brně a Opavě.

  „Moc se nám to líbí,“ řekl MUDr. Jan Hadač, primář Dětské neurologie Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. „Více než nemocnici teď naše oddělení připomíná dětský pokoj. Děti se tu budou lépe cítit a doufáme, že také rychleji zotavovat,“ pochválil primář práci Nadace Archa Chantal.

  Úpravy byly navrženy tak, aby prostory lépe splňovaly potřeby dětí, jejich rodičů a také lékařského personálu. Oddělení dětské neurologie v Thomayerově nemocnici má třicet lůžek a ročně je zde hospitalizováno zhruba sedmnáct stovek malých pacientů z celé republiky s diagnózou epilepsie a dětské mozkové obrny. V pokojích, vyšetřovnách, na chodbách, v herně, dokonce i ve sprchových koutech děti provázejí loutkové postavičky výtvarnice Markéty Černé. Obrázky inspirované světem loutek namalovaly děti z výtvarné dílny Vlastimila Elšíka.

  Úpravám nemocničních zařízení pro děti se Nadace Archa Chantal věnuje od svého vzniku v roce 1993. K dnešnímu dni Nadace zrekonstruovala čtrnáct dětských oddělení v celé České republice.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Kopová
  Tel.: 224 211 220
  Fax: 224 211 620
  GSM: 602 682 609

Soubory ke stažení:

Document Icon Svet loutek.doc Document Icon Svet loutek_5.jpg Document Icon Svet loutek_2.jpg Document Icon Svet loutek_3.jpg Document Icon Svet loutek_4.jpg Document Icon Svet loutek_1.jpg