Vydáno: 31.7.2001
Jim Beam

Jim Beam mezinárodně oceněn

  Deerfield/Praha, 31. července 2001 - Americká společnost Jim Beam Brands Worldwide, Inc., výrobce nejprodávanější bourbon whiskey na světě i u nás, zvítězila v nejprestižnější soutěži výrobců alkoholických nápojů - International Distiller of the Year. Obdržela celkem 27 medailí, z toho osm zlatých, dvanáct stříbrných, sedm bronzových a dalších sedm ocenění. Mezi oceněnými byly značky Jim Beam White a Jim Beam Black bourbon whiskey a dále značky Booker's a Baker's bourbon whiskey z kolekce The Small Batch Bourbon Collection, s nimiž se měla možnost česká veřejnost seznámit při březnové návštěvě Freda Noea, zástupce sedmé generace zakladatele značky Jim Beam v Praze. Výsledky soutěže byly oznámeny během nedávného veletrhu Vinexpo 2001 ve francouzském Bordeaux. Vyhlašovatel soutěže, The International Wine and Spirit Competition (IWSC), která je celosvětově nejvýznamnější soutěží vín a alkoholických nápojů, předá ceny na slavnostním večeru v Londýně 30. 10. 2001. IWSC byla založena v roce 1969 a do této soutěže se zapojují nejlepší výrobci alkoholických nápojů ve světě.

  „Získat titul Mezinárodní lihovarník roku je skutečně významné ocenění jak pro naši značku, tak i pro naše lidi, uvedl Rich Reese, prezident a výkonný ředitel společnosti Jim Beam Brands, Worldwide, Inc. „Tento úspěch je potvrzením naší strategie rozvíjet naše portfolio nejkvalitnějších nápojů a vín," dodal Rich Reese.

  Společnost Jim Beam Brands letos slaví 206 let od svého založení a je výrobcem některých z nejlepších alkoholických nápojů a vín na světě. Její portfolio zahrnuje více než 80 značek, které jsou nabízeny ve 160 zemích celého světa. Kromě bourbonů, kde její značka Jim Beam je na nejprodávanější značkou bourbonů na světě, nalezneme i skotské whisky, jako např. značek The Dalmore a Whyte & Mackay, kanadské whisky Tangle Ridge a další. Jim Beam Brands Worldwide Inc. rovněž nabízí světoznámá vína Geyser Peak, Canyon Road a Barwangs. Jim Beam Brands Wordlwide Inc. je součástí společnosti Fortune Brands, Inc., která je kotována na americké burze New York Stock Exchange.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Josef Vacl
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon ISWC.doc