Vydáno: 15.8.2013
Trevos

Podvodné útoky na TREVOS nekončí

    Turnov 15. srpna 2013 – Největší český výrobce průmyslových a kancelářských svítidel, turnovská firma Trevos je pouhé dva dny poté, co královehradecký Krajský soud odmítl šikanózní insolvenční návrh podaný neexistujícím jednatelem společnosti BANCCAROS pro údajné neuhrazení podvodné faktury s neplatným číslem účtu příjemce, vystavena dalšímu podobnému útoku. Na Krajský soud v Ostravě se podle stejného scénáře obrátila s dalším insolvenčním návrhem společnost Obchod Mont, s níž Trevos nebyl nikdy v jakémkoliv, natož obchodním styku.

    „Své dobré jméno a poctivý způsob podnikání včetně důsledného plnění závazků firmy obhájíme i v Ostravě,“ prohlásil Vilém Šulc místopředseda představenstva TREVOSu. „Nabízí se ale otázka, jak budou soudy nakládat s autory neopodstatněných insolvenčních návrhů po jasném prokázání jejich šikanózní podstaty. Zdá se, že smyslem útoků je poškození naší pověsti významného exportéra, který pro financování rozsáhlých investičních akcí i vlastního rozvoje transparentně využívá rovněž financování z evropských fondů,“ doplnil Šulc.

    Podle Jiřího Opočenského, dalšího místopředsedy představenstva, patří dík všem obchodním partnerům firmy, že se takovými nejapnými pokusy o zpochybnění podnikatelské integrity TREVOSu nenechají ovlivnit.

    Společnost Trevos je největším českým výrobcem průmyslových, kancelářských a prachotěsných svítidel. Obrat této rodinné firmy dosahuje 500 milionů Kč ročně. Své výrobky z 80 % exportuje do zahraničí. Nejvýznamnější aktuální exportní zakázkou je dodávka osvětlení pro metro v Santiagu de Chile. Firma zaměstnává na 220 zaměstnanců. I přes šikanózní insolvenční návrh požívá firma stálou důvěru významných bankovních domů.

Kontakt: