Vydáno: 13.2.2014
UPS

UPS: Akvizice Polar Speed ve Velké Británii

  Akvizice Polar Speed umožní UPS rozšířit specializovanou síť zaměřenou na logistiku zdravotnictví i nabídku přepravních služeb u zásilek citlivých na výkyvy teploty

  ATLANTA a LONDÝN, 13. února 2014 – UPS® (NYSE:UPS) zkraje týdne oznámila, že dokončila koupi společnosti Polar Speed se sídlem ve Velké Británii. Ta je poskytovatelem inovativních řešení přepravy farmaceutických zásilek citlivých na výkyvy teploty v rámci dodavatelských řetězců ve Velké Británii. Akvizice dále posílí evropskou logistickou síť UPS zaměřenou na zdravotnictví a poskytne zdravotnickým společnostem přístup k jedinému zdroji pro logistická řešení na celém kontinentu.

  Nákup je součástí úspěšné strategie UPS zaměřené na logistiku v oblasti zdravotnictví a přináší novou hodnotu pro zákazníky na tomto rostoucím trhu. Polar Speed je renomovanou společností v oblasti zdravotnické logistiky. Specializuje se na přepravu zásilek do nemocnic, lékáren, velkoobchodů a chirurgických center a dále zásilek určených koncovým pacientům, které vyžadující nepřetržitou kontrolu teploty. Polar Speed rovněž nabízí jedinečná řešení v rámci rostoucího trhu domácí péče zaměřená přímo na zákazníka. Mezi zákazníky společnosti patří některé z nejznámějších farmaceutických značek na světě.

  „Tato akvizice pomůže UPS uspokojovat potřeby zdravotnických zákazníků, kteří chtějí proniknout na významný trh Velké Británie. Nabízí kvalitnější řízení pružnějších a efektivnějších dodavatelských řetězců v oblasti zdravotnictví,“ řekla Cindy Miller, prezidentka společnosti UPS Europe. „Spojením našich služeb zajistíme zdravotnickým společnostem přístup k nejlepším řešením přepravy zásilek citlivých na výkyvy teploty a efektivně zvládneme rostoucí požadavky na teplotně citlivé farmaceutické a biologické výrobky.“
  „Jsme rádi, že naše společnost spojí své síly s UPS,“ řekl Richard Holmes, generální ředitel společnosti Polar Speed. „Sloučení přepravních řešení nám umožní i nadále poskytovat vysoce kvalitní služby našim zákazníkům a zároveň umožní našim zaměstnancům reagovat na eskalaci tempa růstu zdravotnického trhu, kterou UPS zaznamenala.“

  Polar Speed využívá flotilu 118 aktivně monitoroványch vozidel s řízenou teplotou pro přepravu chlazených zásilek (2-8 °C) i zásilek s teplotou v rozmezí 15 až 25°C v souladu s pravidly britské regulační agentury pro zdravotnický materiál MHRA (Medicines and Healthcare products Regulatory Agency). Vozový park je vybaven sofistikovanou technologií zahrnující palubní záznamníky teploty, alarmy upozorňující řidiče na případné výchylky teploty a on-line portál PolarTrack napojený na satelitní navigační systém, který umožňuje zákazníkům v reálném čase monitorovat doručení zásilky a teplotní podmínky přepravovaných výrobků.

  Touto akvizicí získává celosvětová síť UPS tři logistická centra s pokročilým systémem řízení skladu, službami řízení kvality a zkušeným personálem, čímž celkový počet center pro přepravu zdravotnického materiálu dosáhl 45. Specializovaná centra UPS pro přepravu zdravotnického materiálu se nyní nacházejí v Beneluxu, střední a východní Evropě, v jižní Evropě, na Pyrenejském poloostrově a ve Velké Británii. Díky regionální konsolidaci a distribuci UPS snižuje logistické náklady zdravotnických firem a zároveň jim umožňuje lepší sledovatelnost v rámci dodavatelského řetězce.

  „Polar Speed je pro UPS ze strategického i provozního hlediska ideální akvizicí. Je zaměřena na zajištění kvality, spolehlivost, technologie a sledovací systémy, které slouží k ochraně citlivých a nákladných farmaceutických produktů během jejich uskladnění i přepravy,“ říká Cindy Miller. Služby Polar Speed zahrnují přepravu palet a malých zásilek, skladování a distribuci, služby spojené s výdejem léků na předpis na pobočkách i doručování do domácností vybraných pacientů.

  Na transakci s UPS exkluzivně spolupracovala společnost Merill Lynch International (Bank of America Merrill Lynch), dceřiná firma Bank of America. Podmínky nákupu nebyly zveřejněny.

  Tato zpráva UPS je další v řadě po oznámení nákupu maďarské firmy CEMELOG zaměřené na farmaceutickou logistiku, otevření farmaceutického centra v Chang-čou (Hangzhou) v Číně a rozšíření sítě o šest nových poboček UPS v Severní Americe během roku 2013.

  UPS je přínosem pro zdravotnické společnosti díky širokému portfoliu specializovaných služeb v oblasti nákladní přepravy a přepravy malých zásilek a skladovacích a distribučních služeb. Síť UPS zaměřená na logistiku zdravotnického materiálu nabízí služby spojené s manipulací s produkty citlivými na teplotu, dodržování platných zákonů a předpisů v jednotlivých zeměpisných oblastech, monitoring a bezpečnost, balení a značení a také správa objednávek a nezaplacených pohledávek. Firma své služby poskytuje ve všech místech, kde působí, prostřednictvím jedné globální IT platformy pro správu objednávek. UPS pomáhá výrobcům zdravotnického materiálu splnit přísné a často velmi složité požadavky a předpisy orgánů státního dozoru, nabízí jim flexibilitu v dnešním neustále se měnícím podnikatelském prostředí a poskytuje spolehlivé služby stále se rozrůstající základně zákazníků na celém světě.

  Více informací k široké škále služeb UPS zaměřených na přepravu farmaceutických zásilek naleznete na odkazu www.ups.com/healthcare.

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je ups.com®, korporátní blog naleznete na blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: