Vydáno: 29.5.2017
Agender

Do byznysu míří stále více žen, láká je snaha osamostatnit se a pocit nezávislosti


    29. května 2017 – Podle průzkumu společnosti Agender míří do byznysu stále více žen a narůstá počet podnikatelek. Jsou to zejména ženy po mateřské a ty, které se chtějí osamostatnit. Ženy na podnikání také ve stále větší míře oceňují pocit nezávislosti. Největší bariérou z pohledu začínajících podnikatelek je byrokracie a nedostatek financí pro rozjezd podnikání. To vyplývá z průzkumu společnosti Agender, který byl realizován v rámci letošního 6. ročníku projektu Inicio pro ženy. Ten se pomocí seminářů a workshopů snaží pomáhat ženám podnikat. Zájem o pomoc odborníků zaměřenou na rozjezd podnikání mají ženy z celé České republiky, čtvrtina jich žije v Praze, přibližně třetina je starší 50 let.

    „Většina účastnic našeho projektu již v určité mírné formě podnikání zkusila, například jako doplňkovou činnost k zaměstnání nebo během rodičovské dovolené,“ uvádí Zuzana Andělová, vedoucí projektu Inicio pro ženy. Více než polovina účastnic je zaměstnaná, třetina jich je bez zaměstnání. Téměř polovina žen chce podnikat v oboru vzdělávání, lákavé jsou také oblasti krásy a zdravého životního stylu.

    Inicio pro ženy v rámci jarní série seminářů, workshopů a interaktivních přednášek připravuje ženy na cestu byznysem, v závěru projektu pak prezentují svoje vlastní byznys plány. S vyhodnocením jim pomáhají odborníci, například Margareta Křížová, partnerka CEAG a byznys angel investorka, Libuše Kyzlinková, communication and corporate affairs director GSK nebo Jaroslava Valová, zakladatelka SIKO KOUPELNY. Autorky tří nejzdařilejších byznys plánů získávají roční mentoring zajišťovaný sdružením MINERVA21, během kterého mentor pomáhá podnikatelce s realizací podnikatelského plánu. Projekt Incio pro ženy, který zastřešuje společnost GSK, absolvovala již stovka žen, více než polovina z nich dnes aktivně podniká. Letošní výherkyně jsou Hana Pospíšilová s projektem bytové architektury 2P, Pavlína Kordíková s projektem Pocket Design a Monika Výrostková s projektem šití zdravotních polštářků z recyklovaných látek. Více informací naleznete na: http://inicioprozeny.cz.

Kontakt: