Vydáno: 15.8.2012
Sklostroj

Sklostroj v Rusku dokončil stomilionovou zakázku

    Turnov/Novoalexandrovsk 15. srpna 2012 – Sklostroj Turnov zprovoznil dvě linky na výrobu obalového skla u svého tradičního zákazníka, firmy OAO Jugrosprodukt v Novoalexandrovsku ve Stavropolské oblasti na jihu Ruska. Celý projekt modernizace přesáhl hodnotu 100 milionů korun, přičemž kontrakt Sklostroje činí 92 milionů korun (3,8 milionu euro). Ruská společnost projekt financuje z vlastních zdrojů a ve spolupráci s ruskými a českými finančními institucemi. Jugrosprodukt je klíčovým hráčem na trhu s obalovým sklem jižního Ruska, který ročně vyrobí zhruba 450 milionů kusů lahví.

    „Sklostroj úspěšně dokončil další z řady svých realizovaných projektů ,“ uvedl Martin Gold, jednatel firmy. „I nadále jsme významným exportérem investičních celků, který je schopen obstát i ve stále tvrdší mezinárodní konkurenci. Díky solidní pověsti jsme schopni ve spolupráci s renomovanými bankovními domy zajistit našim zákazníkům i zajímavé zdroje financování,“ dodal Gold.

    Dodávka do Novoalexandrovska zahrnovala dva osmisekční stroje typu AL, dávkovače typu DSP a další zařízení pro dvě linky na výrobu obalového skla. Pokračuje se tak v modernizaci stávajícího sklářského provozu a náhradě dosavadního zařízení, rovněž z turnovské produkce. Dnes Jugrosprodukt provozuje už osm linek dodaných společností Sklostroj. Spolupráce obou firem již trvá více než deset let.

    Za posledních dvacet let Sklostroj Turnov úspěšně uvedl do provozu více než 70 projektů a zařadil se mezi nejvýznamnější výrobce strojů na obalové sklo na světě, s tradičně silnou pozicí v Rusku a na Ukrajině. Asi polovina obalového skla se v Rusku vyrábí na linkách turnovské firmy. V poslední době Sklostroj proniká i na asijské trhy. Za svou úspěšnou zakázku na Tchaj-wan získal letošní exportní ocenění HSBC Grant v kategorii Asie. Další prvenství představuje vítězství v tendru na dodávku nového sklářského provozu do Abú Dhabí. Jde o vývoz zatím největšího českého investičního celku do tohoto emirátu. Sklostroj je firma s šedesátiletou tradicí. Jen v jeho mateřském turnovském závodě nyní pracuje 230 zaměstnanců. Roční tržby společnosti přesáhly v loňském roce 750 miliónů korun.

Kontakt: