Vydáno: 6.12.2012
UPS

UPS rozesílá květinové dědictví olympijského Londýna 2012

  Kovové okvětní lístky z Londýna 2012 budou doručeny do všech světových stran

  Londýn/Praha, 6. prosince 2012 – Během tohoto týdne UPS doručí okvětní lístky olympijského a paralympijského ohnivého kalichu 204 národům, které se účastnily sportovního zápolení. Kousek Londýna 2012 tak poputuje do světa. Londýnský ohnivý kalich 2012, který navrhl renomovaný designér Thomas Heatherwick, vytváří 370 na zakázku vyrobených okvětních lístků. Ty budou na památku londýnského sportovního klání 2012 opatřeny rytinou, uloženy do speciálních dárkových krabic a odeslány olympijským a paralympijským národům – včetně České republiky.

  UPS zajistí bezpečnou přepravu tohoto závěrečného symbolu Londýna 2012, včetně jeho zabalení a doručení po celém světě. Součástí navrženého přepravního řešení UPS je také speciální zakázkové balení, které zajistí pečlivé uložení všech kovových okvětních lístků a jejich spolehlivou přepravu.

  „Ohnivý kalich byl navržen v souladu s myšlenkou shromáždit 204 drobných objektů, které vytvoří ucelené dílo ve středu stadionu,“ prohlásil Thomas Heatherwick, autor tohoto symbolu olympijských her. „Podobně jako hry symbolizuje svět, jež se u příležitosti letošních olympijských her pořádaných v Londýně sjednotil. Je to dobrý pocit vědět, že díky doručení těchto měděných lístků jednotlivým olympijským národům prostřednictvím UPS bude odkaz Londýna 2012 po celém světě i nadále hořet jasným plamenem.“

  „Je pro nás ctí zajistit doručení kovových okvětních lístků ohnivého kalichu, jež představuje závěrečnou tečku za více než čtyřletým plánováním,“ prohlásila Cindy Miller, generální ředitelka pro UPS UK, Irsko & Skandinávii. „Zajištění klíčové role v přepravě pro Londýn 2012 bylo ohromnou příležitostí jak pro zaměstnance UPS, tak i pro celou společnost. Věříme, že doručením kovových okvětních lístků účastnícím se národům bude odkaz Londýna 2012 žít dál nejen zde v Británii, ale i všude na světě.“

  Doručení okvětních lístků je pouze dílčí součástí aktivit UPS konaných v rámci olympijských her. UPS, která byla oficiálním partnerem Olympijských a paralympijských her 2012 v Londýně, byla odpovědná za prakticky veškerou distribuci a logistické služby. Po skončení her měla UPS pouze tři měsíce na to, aby realizovala zpětnou distribuci, úkon, který původně představoval více než devět měsíců předchozího doručování. Celkem 30 milionů doručení včetně jednoho milionu kusů sportovního vybavení, muselo být shromážděno a doručeno do dvou skladů London 2012 společnosti UPS pro zpětné doručení, opětovný prodej či recyklaci.

  Od ukončení Olympijských her 2012 v Londýně UPS zajistila:
  • Vyklizení veškerých prostor včetně olympijského parku
  • 30.387 osobodní práce ve skladech
  • 822.276 mil (více než 1,3 milionu km) ujetých olympijskou flotilou
  • 17.310 doručení položek olympijského inventáře

  Podrobné údaje a aktuální informace o aktivitách UPS na podporu Olympijských her 2012 v Londýně naleznete na Twitteru: @UPS_London2012 nebo na stránkách http://newlogistics.ups.com/london2012/.

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení přepravy zásilek a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: