Vydáno: 14.1.2010
Pražský literární dům

Nová řada literárních čtení WORT & WEIN

  Každý třetí čtvrtek v měsíci představuje Pražský literární dům
  méně známé německé autory z Čech

  Pražský literární dům zahajuje v lednu novou řadu pravidelných čtení, na nichž chce ve spolupráci s odborníky představit některé dosud opomíjené či zapomenuté německé autory z Čech a jejich dílo. Tím navazuje na předchozí řadu Kaffee-Kuchen-Literatur, přičemž změnou času z původního nedělního odpoledne na čtvrteční podvečer chce vyjít vstříc především posluchačům z řad studenstva.

  Letošní řadu otevírá 21. ledna 2010 v 19 hodin v kavárně Krásný ztráty pořad věnovaný Melchioru Vischerovi, kterého představí německý publicista a umělec Hartmut Geerken.
  Místo: kavárna Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1
  Vstupné: 99,- Kč (cena zahrnuje sklenku vína či nealkoholický nápoj)

  Německy píšící spisovatel, režisér a novinář Melchior Vischer (7.1.1895-21.4.1975) se narodil v Teplicích a studoval v Praze. Svým literárním debutem, divadelní hrou Sekunde durch Hirn (1920) se rázem zařadil mezi nejvýraznější představitele dadaismu v Praze. V roce 1923 odešel do Německa, kde se jen těžko uplatňoval jako novinář a dramaturg, postupně živořil a upadal v zapomenutí. Zemřel roku 1975 v Berlíně. O tom, že Vischerovo dílo nepředstavuje jen jeho úspěšný debut, se posluchači dozvědí při literárním večeru v Krásných ztrátách.

  Kontaktní osoba:
  Lucie Černohousová, Tel.: +420 774 233 531, E-Mail: info@prager-literaturhaus.com
  Další informace naleznete na: www.prager-literaturhaus.com

Kontakt: