Vydáno: 30.1.2013
BILLA ČR

BILLA rozšiřuje spolupráci s Agrární komorou ČR

  Praha 30. ledna 2013 - Obchodní řetězec BILLA a Agrární komora ČR v roce 2013 rozšíří vzájemnou spolupráci. Projekt je zaměřený na podporu českého zemědělství a jeho cílem je zvýšit podíl domácích produktů v supermarketech BILLA. V letošním roce se zaměří také na lokální pěstitele ovoce a zeleniny a produkty oceněné značkou Regionální potravina.

  „Současný 65 procentní podíl českých potravin plánujeme v příštích třech letech zvýšit až na 80 procent,“ řekl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA. „Právě rozšiřování spolupráce s Agrární komorou ČR, která je naším důležitým partnerem při vyhledávání vhodných českých dodavatelů, je pro nás klíčovým strategickým krokem.“

  České producenty podporuje společnost BILLA prodejem jejich produktů. Podle rozsahu nabídky je řetězec nabízí buď celoplošně ve všech svých více než dvou stech prodejnách, či pouze na vybraných filiálkách v konkrétním regionu.

  „Vstřícnost, se kterou BILLA přistupuje k podpoře českého zemědělství, je příkladná. V minulosti pomáhala prosazovat zejména produkty českých výrobců v bio kvalitě, teď svou podporu ještě rozšířila,“ uvedl Jan Veleba, prezident Agrární komory ČR.

  Spolupráce od roku 2010
  S Agrární komorou ČR BILLA spolupracuje už tři roky. Za to dobu navázala klíčové vztahy se zhruba padesátkou českých především ekologických zemědělců a do prodeje uvedla několik stovek jejich produktů. V řadě případů, například u jogurtů Naše bio, které dodává Mlékárna Valašské Meziříčí, se díky nim podařilo nahradit původní zahraniční dodavatele.

  Plány pro rok 2013
  V letošním roce BILLA plánuje rozšířit nabídku produktů oceněných jako Regionální potravina. Dále bude pracovat na značce Naše farma pro české ovoce a zeleninu. Tento projekt, který se setkal s příznivou odezvou pěstitelů především z jižní Moravy, ale i zákazníků, BILLA úspěšně odzkoušela už v minulém roce ve všech svých supermarketech.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon Billa_s_AK_2013.doc