Vydáno: 27.1.2003
Archa Chantal / Douwe Egberts

Opava má „Mořský svět“

  Opava 27. ledna 2003 - Dětské nemocniční oddělení proměněné originální úpravou interiéru v „Mořský svět“ dnes zástupcům Státní slezské nemocnice v Opavě předala herečka Chantal Poullain-Polívková, zakladatelka Nadace Archa Chantal. Novému vzhledu oddělení dominují pestré barvy, motivy a dekorace charakteristické pro vodní svět. Úpravy oddělení si celkem vyžádaly čtyři milióny korun, které nadace získala od města Opavy (2 milióny korun), společnosti Balírny Douwe Egberts, a. s., (1,5 miliónu korun) a dalších dárců. Humanizaci, tedy vytváření příjemnějšího prostředí v nemocničních zařízeních pro děti, se nadace věnuje od roku 1993.

  „Kdyby naši doktoři nenosili bílé pláště, nepoznáte, že jste v nemocnici,“ pochválila výsledek nadační práce primářka dětského oddělení MUDr. Dagmar Prejdová. „Na oddělení je ročně hospitalizováno až 1200 dětí. Čtyři dny, které u nás v průměru stráví, pro ně teď nebudou tak dlouhé,“ dodala. Odbornými ambulancemi oddělení ročně projdou čtyři tisíce dětských pacientů. Více než tisíc dětí se tu každoročně narodí.

  „Když přišla možnost rekonstruovat a zútulnit naše dětské oddělení, ani chvíli jsme neváhali. Díky nadaci a dalším partnerům je nyní příjemnějším místem nejen pro děti ze samotné Opavy, ale také ze spádové oblasti Hlučínsko a Vítkovsko,“ řekl primátor města Opavy Ing. Zbyněk Stanjura.

  Ve spolupráci s architekty, výtvarníky a za podpory sponzorů dala Nadace Archa Chantal k dnešnímu dni novou tvář patnácti dětským oddělením v České republice. Posledním projektem, na kterém se jako dlouhodobý partner Nadace rovněž podílely Balírny Douwe Egberts, a. s., je „Svět loutek“ otevřený před měsícem v dětské neurologii Fakultní Thomayerovy nemocnice v Praze. Letos Nadace připravuje dalších pět projektů. Úprav se dočká pražská Všeobecná fakultní nemocnice a Centrum léčebné rehabilitace, Pavilon pro matku a dítě v přerovské nemocnici, dětské oddělení Krajské nemocnice v Pardubicích a oddělení ORL Dětské nemocnice ve FN Brno.  Kontakt:Simona Kopová
  Donath-Burson-Marsteller
  Tel.: 224 211 220
  GSM: 602 682 609
  simona_kopova@cz.bm.com


  Sylva Pivodová
  Nadace Archa Chantal
  Tel.: 596 658 250
  GSM: 608 454 345
  archa.ostrava@sedme.cz

Soubory ke stažení:

Document Icon foto2_Morsky.jpg Document Icon foto1_Morsky.jpg Document Icon Morsky svet.doc