Vydáno: 4.1.2007
DBM

Jelínci teď mají v DBM navrch

    Praha 4. ledna 2007 – Nový rok v pražské kanceláři Donath-Burson-Marsteller začal ve znamení posílení pozice jména Jelínek. Do týmu Public Affairs nastoupila z Bruselu Michaela Jelínková a Tomáš Jelínek povýšil na ředitele Public Affairs.

    Pro upřesnění – shoda jmen je zde čistě náhodná. Michaela Jelínková má za sebou přes čtyři roky zkušeností s prací v evropských institucích. Naposledy zastávala funkci administrátorky v Evropské komisi, konkrétně na Generálním ředitelství pro zdraví a ochranu spotřebitele, kterému v roce 2004 šéfoval bývalý český komisař Pavel Telička. Podílela se mj. na přípravě informační kampaně pro spotřebitele, která proběhla v minulém roce i v České republice. Jako členka týmu RAPEX (evropský systém rychlého varování před nebezpečnými výrobky) zodpovídala za analýzu a řešení sporných případů z hlediska legislativy EU.

    „Pro oblast Public Relations jsem se rozhodla poměrně intuitivně – myslím, že je kreativní, což mě láká. Jakkoli si své bývalé práce pro EU vážím a jsem přesvědčena o její smysluplnosti, vím nyní jasně, že chci spíše než s výrobky pracovat s lidmi. A navíc má Burson-Marsteller v Bruselu velmi dobré jméno,“ říká Michaela Jelínková.

    Do Bruselu přišla Michaela Jelínková v roce 2002 na pětiměsíční stáž v Evropském hospodářském a sociálním výboru do pracovní skupiny pro rozšíření EU. To již měla za sebou zkušenost s prací ve francouzské státní správě – Centru pro evropská studia ve Štrasburku – a v kapse postgraduální diplom v oboru evropská politika z Institutu politických věd Univerzity Roberta Schumana ve Štrasburku, jakož i inženýrský diplom z VŠE v Praze.

Kontakt: