Vydáno: 19.4.2001
UniCredito Italiano

UniCredito otevírá kancelář v Praze

  Praha, 19. dubna 2001 – Italská bankovní skupina UniCredito Italiano (UCI) dnes v Praze oznámila otevření svého oficiálního zastoupení v České republice. Skupina byla dosud přítomna v České republice hlavně v oblasti kolektivního investování, a to prostřednictvím podílových fondů Pioneer, jejichž akvizici dokončila v říjnu roku 2000. Kromě České republiky otevřelo UniCredito kanceláře také v Budapešti a ve slovinském Koperu. Skupina UniCredito, jeden ze čtyř vážných zájemců o koupi státního podílu v Komerční bance, zároveň dnes oznámila, že na adrese www.uci.cz zahájila provoz webových stránek v češtině.

  Všechna tři nová zastoupení skupiny UniCredito dříve patřila do zahraniční sítě italské spořitelny Cassa di Risparmio di Trieste, která je součástí UniCredito Italiano Group od roku 1999. Bezprostřední přítomnost v oblasti střední a východní Evropy je přitom již několik let součástí strategie skupiny pro „novou Evropu“, jejímž cílem je získat klíčové pozice v evropském bankovnictví právě prostřednictvím pronikání na rychle rostoucí trhy zemí s vysokým růstovým potenciálem.

  UniCredito v rámci své strategie pro „novou Evropu“ již dříve získalo přední bankovní domy v oblasti střední a východní Evropy. Patří mezi ně největší polská banka Bank Pekao, největší bulharská banka Bulbank, sloveská Poľnobanka a chorvatská Splitska banka. Nově otevřená zastoupení mají přitom umožnit poskytování zejména asistenčních služeb klientům i v těch zemích, kde UniCredito zatím nebylo zastoupeno .

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Daniel Thelen
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/389 163
  E-mail: daniel_thelen@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Zastoupeni_010419_cz.doc