Vydáno: 5.5.2015
CK Iason

Brněnská CK IASON ukončila činnost

  Brno 5. května 2015 – Cestovní kancelář IASON, která se 25 let specializovala na zájezdy a pobyty v Řecku, dnes z ekonomických důvodů oznámila ukončení své činnosti. V současné době neorganizuje žádný zájezd a nemá žádné klienty v zahraničí. Veškeré prodeje kancelář zastavila již k 10. březnu 2015. Do 14. března letošního roku byla řádně pojištěna proti úpadku. Pojištění na další období se přes veškerou snahu majitele ale nepodařilo získat. Tři sta padesát klientů, kteří uhradili zálohy na letošní letní pobyty, mohou uplatnit své nároky u asistenční služby pojišťovny Generali. Limit pojistného plnění by měl být podle majitele CK dostatečný.

  „Od roku 1991 s námi na dovolenou do Řecka každoročně vyjelo několik stovek klientů. Řada z nich opakovaně kvůli destinacím jako je západní nebo jižní Kréta, které jiné cestovní kanceláře nenabízejí,“ uvedl Nikolaos Hassiotis, majitel CK IASON. „Našim klientům se velice omlouvám za nastalou situaci. Je vyústěním finančních ztrát spojených s dlouhodobou krizí v Řecku, oslabením koruny a v neposlední řadě závislostí cestovní kanceláře naší velikosti na včasných platbách od našich smluvních prodejců,“ řekl Hassiotis.

  Cestovní kancelář byla pojištěna na 3 450 000 Kč, což by podle jejího majitele mělo stačit na řádné vypořádání nároků všech klientů, kteří zaplatili zálohové platby na letní pobyty. CK IASON poskytne veškerou součinnost pojišťovně a své klienty již začala kontaktovat s vysvětlením a podrobnými instrukcemi, jakým způsobem u asistenční služby pojišťovny uplatnit nárok na odškodnění. Tyto informace budou dostupné také na internetových stránkách cestovní kanceláře www.ckiason.cz a pojišťovny www.generali.cz.

  V případě dotazů se klienti cestovní kanceláře mohou obracet přímo na asistenční službu pojišťovny na telefon 221 586 660 nebo písemně na adresu Europ Assistance s.r.o., Na Pankráci 127, 140 00 Praha 4.

Kontakt:
  Donath Business & Media
  Simona Kopová
  GSM: +420 731 127 877
  E-mail: simona.kopova@dbm.cz

  Soubory ke stažení:

  Document Icon CK_IASON_konci.doc