Vydáno: 15.1.2010
Reckitt Benckiser

Nurofen pro děti Jahoda je bezpečný

    Praha 15. ledna 2010 – Společnost Reckitt Benckiser Healthcare International (RB HI) dnes informovala o průběhu stahování léčiva Nurofen pro děti jahoda šarže č.909263 s použitelností do dubna 2012. Rozhodnutí o preventivním stahování šarže bylo přijato na základě ojedinělých reklamací na závadu jakosti od dvou zákazníků z loňského roku v součinnosti se Státním ústavem pro kontrolu léčiv. Ke včerejšímu dni bylo v ČR staženo již 3 793 ks. Firma ve stahování pokračuje. Zákazníci s léčivem z vadné dodávky si mohou lék v kterékoliv lékárně bezplatně vyměnit za bezvadný. Společnost veřejnost ujišťuje, že přípravky stahované šarže nemohou mít na malé pacienty žádné nepříznivé zdravotní dopady. Omluvné inzeráty budou dnes a v nejbližších následujících dnech uveřejněny v médiích.

    „Omlouváme se všem za možné těžkosti,“ uvedl Paul Karafotas, generální ředitel Reckitt Benckiser Česká republika a Slovensko. „Je to vůbec poprvé, kdy naše společnost obdržela nějaké reklamace na kvalitu přípravků Nurofen pro děti nebo Nurofen pro děti jahoda. Je nám to líto.“ Jen od roku 2004 bylo prodáno téměř 6,5 milionu ks suspenzí Nurofen pro děti a Nurofen pro děti Jahoda na českém a slovenském trhu.

    Podle Karafotase řešil obě reklamace RB HI se Státním ústavem pro kontrolu léčiv a v přísném souladu s jeho rozhodnutím zbylá balení stahuje z trhu. Potvrdil rovněž, že při podávání léku přiloženým dávkovačem dle návodu přípravky této šarže nepředstavují žádná zdravotní rizika.

    Pro zákazníky i lékárníky zřídila společnost na telefonním čísle 800 900 356 bezplatnou informační linku.

Kontakt: