Vydáno: 11.11.2001
CME

Rada by měla zakročit

  Praha 11. listopadu 2001 – Společnost ČNTS zřejmě v příštím týdnu podá na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání ČR podnět, na jehož základě by mohla společnosti CET 21 odejmout licenci na vysílání TV NOVA. Vladimír Železný totiž v sobotním pořadu „Volejte řediteli“ opakovaně porušil doporučení RRTV nekomentovat na obrazovce TV NOVA své soukromé spory s majoritním vlastníkem ČNTS společností CME. Železný, ač sám obviněn ze stejného trestného činu jako Rozehnal, veřejně zpochybnil v programu určeném výhradně k propagaci TV NOVA postup nezávislých orgánů činných v trestním řízení vůči svému spolupracovníkovi Aleši Rozehnalovi. Právě na něj byla totiž v minulém týdnu uvalena vazba za pomoc při pokusu o poškozování CME jako věřitele Železného. „Připadá nám to neadekvátní, nestandardní, neobvyklé a konáme kroky, právní kroky, k tomu, aby se tato situace vyřešila,“ uvedl v pořadu doslova Železný.

  „Železného podpora vězněnému Rozehnalovi z obrazovky zněla jako zakódované poselství spolupachateli,“ uvedl Jan Vávra, generální ředitel ČNTS. „Nedokážu si představit, že by jakýkoliv jiný vězeň v českých vazebních věznicích měl podobná privilegia. Železný se tak veřejně a dosud zcela beztrestně vysmál postupu vyšetřovatele, který byl schválen nezávislým soudcem,“ dodal Vávra.

  Vladimír Železný je sám vyšetřován pro podezření ze spáchání trestného činu poškozování věřitele, k čemuž mu Rozehnal zřejmě napomáhal. Nejde při tom pouze o dosud nevyjasněnou úlohu Rozehnala v nadaci Astrona, ale zejména o to, že Rozehnal zřejmě připravoval a právně ošetřoval převody majetku Vladimíra Železného a jeho bývalé ženy Marty tak, aby Železný neměl na zaplacení pohledávky CME. Rozehnal přitom majetek Železných převedl na společnosti, v jejichž vedení sám působil, nebo do jejichž vedení dosadil právníky ze své vlastní kanceláře.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon zakroknutny_cz.doc