Vydáno: 30.10.2013
BILLA ČR

Nový supermarket BILLA v Kamenici

    30. října 2013 - Společnost BILLA dnes otevírá nový supermarket v Kamenici v okrese Praha - východ. Současná prodejna vznikla v rekonstruovaném Obchodním centru Kamenice v centru obce. Adaptace trvala několik měsíců a znamenala především celkovou proměnu interiéru obchodu.

    „V posledních dvou letech jsme ve středočeském kraji otevřeli několik prodejen v obcích podobných čtyřtisícové Kamenici,“ říká Jaroslaw Szczypka, generální ředitel společnosti BILLA v České republice a na Slovensku. „Všechny patří mezi naše velmi úspěšné filiálky. Díky nabídce kvalitních a čerstvých potravin převážně vyšší kvality si získaly u obyvatel těchto obcí značnou oblibu,“ říká Szczypka s poukazem na to, že i tento supermarket povede sortiment, který zákazníci běžně v prodejnách tohoto řetězce nakupují.

    Společnost BILLA nabízí především zboží lokálního původu. Celkem 65 % veškerého sortimentu již pochází z České republiky. Maso značky Vocílka pochází stoprocentně z kvalitních a kontrolovaných českých chovů. Místní mlékárny produkují pro distribuci v řetězci BILLA již 95 procent mléčných výrobků. Pod značkou Česká farma nabízí BILLA sezónní ovoce a zeleninu z Moravy i Čech. Ve svých prodejnách dává prostor i menším regionálním dodavatelům, které chce dojednat také pro Kamenickou prodejnu.

    Kromě celkové rekonstrukce prostor dostala prodejna také kompletně nové vybavení spotřebiči. Jsou v ní úsporné chladící i mrazící skříně a boxy a také osvětlení. U prodejny o celkové podlahové ploše 860 metrů čtverečních je celkem padesátka parkovacích míst pro místní obyvatele i návštěvníky obce. Zaměstnání našlo devětadvacet pracovníků.

Kontakt: