Vydáno: 25.3.2002
CME

CME: ČNTS v Měšťanské besedě končí

  Londýn/Praha 25. března 2002 – V důsledku vlekoucích se soudních sporů mezi CME/ČNTS na jedné straně a Vladimírem Železným a CET 21 na straně druhé dnes společnost CME oznámila svůj záměr prodat budovu Měšťanské besedy včetně zbylých aktiv. Účelem prodeje je další snížení škod, které společnost CME utrpěla zničením své investice v České republice. Budova Měšťanské besedy je sídlem ČNTS od roku 1994. K prodeji dojde bez ohledu na skutečnost, že společnost CME zřejmě v druhé polovině letošního roku obdrží v souladu se závěrečným výrokem stockholmského arbitrážního tribunálu významnou finanční částku jako kompenzaci spravedlivé tržní hodnoty její investice v ČR. Závěrečné kolo arbitrážního řízení bude zahájeno 24. června letošního roku.

  „V okamžiku, kdy tribunál stanoví spravedlivou tržní hodnotu naší české investice, budeme muset přijmout finanční plnění spíše než se zabývat obnovením našeho práva na provozování TV Nova,“ vysvětlil Fred Klinkhammer, prezident a výkonný ředitel CME. „Právě proto nemá smysl držet Měšťanskou besedu další dva roky nebo déle jako mrtvou investici,“ upřesnil Klinkhammer záměr CME.

  Při poskytnutí určitých záruk je CME podle Klinkhammera připravena obnovit v České republice televizní vysílání. V takovém případě by však CME chtěla ostatním televizním stanicím včetně TV NOVA konkurovat z nové plně digitalizované moderní budovy umožňující interaktivní vysílání. Měšťanská beseda je krásná historická budova, která však není vhodná pro moderní televizní provoz, ani pro výrobu původních programů, kterými by CME chtěla konkurovat TV Nova. „Náš záměr vysílat v České republice se nemění,“ uzavřel Klinkhammer.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon building_sale_cz.doc