Vydáno: 6.4.2007
Pražský literární dům

Pozvánka: Setkání s profesorem Jiřím Kostou

  Přijměte naše pozvání na setkání s profesorem Jiřím Kostou, který přežil nacistické koncentrační tábory a pochod smrti, na vlastní kůži zažil komunistický antisemitismus a stalinské čistky. Byl součástí týmu, který připravoval Šikovské ekonomické reformy v době pražského jara. Po okupaci vojsky Varšavské smlouvy odešel do emigrace. Až Sametová revoluce mu umožnila návrat do vlasti, kde se zapojil do debat o společenské transformaci. Letos mu vědecká rada Vysoké školy ekonomické v Praze udělila medaili Aloise Rašína za celoživotní odbornou činnost.

  Večerem bude provázet diplomat a germanista Dr. Tomáš Kafka, který se tentokrát zaměří na zkušenosti profesora Kosty s exilovým životem v Německu a také na jeho vzpomínky na emigrací německých antifašistů do Prahy po roce 1933.

  Večer vzpomínek pořádá Nadační fond Pražského literárního domu autorů německého jazyka a proběhne dne 11. dubna 2007 v 19:00 hodin v prostorách Českého centra Praha, Rytířská 31, Praha 1. Akce bude spojena s autogramiádou knihy „Život mezi úzkostí a nadějí“.

  Hosté: prof. Jiří Kosta, pamětník a autor knihy „Život mezi úzkostí a nadějí“

  Kontakt: Lucie Černohousová, manažerka projektu, tel.: 774 233 531, e-mail: info@prager-literaturhaus.com.

  Pozvánku a doplňující informace o prof. Jiří Kostovi najdete v příloze.

  Těšíme se na setkání.

  S pozdravem

Kontakt: