Vydáno: 27.7.2009
Prague Biennale

Prague Biennale zase za dva roky

  Praha 27. července 2009 – Mezinárodní přehlídka současného umění Prague Biennale skončila. Největší soubor aktuálního malířství, který kdy byl prezentován v rámci velké mezinárodní akce, shlédlo na osmnáct tisíc lidí. Organizátoři toto číslo oceňují také vzhledem k tomu, že expozice byla kvůli plánované rekonstrukci prostor Karlinské haly časově výrazně kratší než v uplynulých letech. Prague Biennale a Prague Biennale Photo celkově představily díla více než dvou stovek nastupujících i již zavedených umělců a fotografů z osmadvaceti zemí světa.

  „Veliký dík patří všem kurátorům i umělcům, bez jejichž osobního zapojení by se letošní Prague Biennale nemohlo konat,“ říká Giancarlo Politi, ředitel výstavy. „Uspořádat výstavu ve složitém ekonomickém roce 2009 a s minimální podporou sponzorů, bylo opravdovou výzvou a bezprecedentním stresem. Vůbec jsme si ovšem nepřipouštěli, že by to nemuselo vyjít,“ dodává Politi.

  Hlavní organizátoři Prague Biennale, kurátorské duo Helena Kontová a Giancarlo Politi, se chystají na Prague Biennale 5 v roce 2011 a doufají, že se na organizaci i kvalitě příští exhibice výrazněji projeví pomoc sponzorů. Ohlasy, které výstava zaznamenala, totiž přicházejí z celého světa. Mezi hosty výstavy se objevily významné osobnosti mezinárodního kulturního světa, například světoznámý fotograf králů Mario Testino či představitel dekonstruktivistické architektury Rem Koolhaas. The New York Times věnuje celý článek umělecké Praze v souvislosti s konáním Prague Biennale, které také doporučoval navštívit.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Bechynská
  GSM: +420 731 453 102
  E-mail: gabriela.bechynska@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon PragueBiennale_konci.doc