Vydáno: 25.10.2001
Douwe Egberts

Pustili jich tisíce

  Praha/Brno/Ostrava/Olomouc/Plzeň/České Budějovice 25. říjen 2001 - V šesti městech České republiky dnes vzlétlo ve stejný okamžik k nebi 6 tisíc balónků. Postaraly se o to tisíce dětí, které napsaly nebo nakreslily vzkaz a balónkovou poštou ho poslaly neznámým kamarádům. Den létajících psaníček uspořádala Nadace Archa Chantal, která se už od roku 1993 věnuje humanizaci dětských oddělení v nemocnicích. Příležitost využít speciální balónkové pošty dnes dostaly také děti ve FN Motol v Praze, v Městské nemocnici v Ostravě a Fakultní nemocnici v Brně, kterým nadace balónky až na oddělení dopravila.

  „Děti, které pošlou vzkaz neznámým kamarádům, nemyslí jen na sebe,“ řekla Chantal Poullain-Polívková, zakladatelka Nadace Archa Chantal. „A o to jde, naučit je myslet i na druhé a pomáhat těm, kteří to potřebují. S dospělými můžeme o tom, že šedá nemocnice psychice ani léčbě nepřidá, komunikovat běžným způsobem. Pro děti jsme si vymysleli balónkovou poštu,“ dodala Chantal Poullain.

  Do dnešního dne Nadace Archa Chantal za podpory sponzorů humanizovala, tedy upravila a vyzdobila barvami, obrázky a hračkami, dvanáct dětských oddělení v nemocnicích celé České republiky. Společně se svým novým partnerem společností Balírny Douwe Egberts připravuje úpravy dalších tří oddělení: dětské onkologie Fakultní nemocnice v Brně, oddělení větších dětí Městské nemocnice v Ostravě a lůžkovou část dětské neurologie Thomayerovy nemocnice v Praze. Na tyto projekty vynaloží prostředky ve výši přesahující deset miliónů korun.

  Společnost Douwe Egberts už Nadaci Archa Chantal přispěla jednorázovým darem, další prostředky věnuje z prodeje kávy. Činnost nadace tak mohou koupí kávy přímo podpořit i spotřebitelé. Na konto nadace bude připsáno osm korun z každého kila kávy prodaného mezi 15. říjnem a 15. prosincem tohoto roku. Celková částka podle očekávání převýší pět milionů korun.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Kopová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620
  GSM: 0602/682 609


Soubory ke stažení:

Document Icon Den_psanicek_2410.doc Document Icon Ceske Budejovice.jpg Document Icon Plzen.jpg Document Icon Brno3.jpg Document Icon Brno2.jpg Document Icon Brno.jpg Document Icon Brno3600.jpg Document Icon Brno2600.jpg Document Icon Brno1600.jpg Document Icon Praha2600.jpg Document Icon Praha1600.jpg Document Icon CB5.jpg Document Icon CB3.jpg Document Icon CB4.jpg Document Icon CB1.jpg Document Icon ostrava2.jpg Document Icon ostrava1.jpg