Vydáno: 15.4.2002
Pioneer

Tři hvězdičky pro fond

  Praha 15. dubna 2002 – V hodnocení agentury Morningstar získal otevřený podílový fond Pioneer Fund - Core European Equity v měsíci březnu další, již třetí hvězdičku. Těmi na základě vlastní komplexní analýzy agentura Morningstar oceňuje své hodnocení investičních fondů. Pioneer Fund - Core European Equity je jedním z osmadvaceti nových fondů, které nabízí Pioneer Investments na českém trhu, a to pod jménem Pioneer Fund - centrální, evropský akciový. Jeho investice jsou zaměřeny na evropské akcie a fond je vlajkovou lodí pro fondy Pioneer se stejným zaměřením. Struktura portfolia fondu Pioneer Fund – centrální, evropský akciový, je od srpna 2001 blízká akciové části portfolia balancovaného fondu Pioneer Trust.

  „Hvězdička od agentury Morningstar je jako povýšení na vojně,“ vysvětlil Ivan Zahrádka, člen týmu Evropských akcií Pioneer Investments a manažer fondu Pioneer Trust. „Maximum je pět hvězdiček,“ dodal.

  Vývoj cen evropských akcií pro letošní rok hodnotí Zahrádka optimisticky. Investiční a analytický tým v Dublinu zařazuje do portfolia fondu především finančně silné společnosti s energickým managementem, silnou pozicí na trhu, dobrým cash-flow a atraktivní cenou.

  Fond Pioneer Fund - centrální, evropský akciový, investuje do akcií převážně velkých firem v Evropě a svou úspěšnost prokazuje překonáváním indexu MSCI Europe (Morgan Stanley Capital International), který je pro tento fond považován za benchmark. Portfolio fondu řídí v Dublinu Stan Pearson s pomocí týmu investičních analytiků a manažerů, mezi něž patří i Ivan Zahrádka, který je zároveň manažerem fondu Pioneer Trust.

  Agentura Morningstar byla založena v roce 1984 v Chicagu jako dodavatel nezávislých informací kolektivním i individuálním investorům na celém světě. Své zprávy, data, analýzy, ale i pravidelná hodnocení fondů, či cenných papírů zveřejňuje na internetové adrese www.morningstar.com.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Gabriela Svobodová
  GSM: 0602/389166
  Email: gabriela_svobodova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon tri_hvezdy.doc