Vydáno: 6.5.1999
CME

Bratrské dělení

  Praha, 6. května 1999 – V reakci na Železného opakovaná tvrzení o tom, že CME vyváží zisky ČNTS, se společnost rozhodla informovat veřejnost o skutečném dělení peněz jak uvnitř ČNTS mezi zaměstnanci, tak mezi CME a Vladimírem Železným. CME již dále nemůže tolerovat skutečnost, že Železný záměrně informuje českou veřejnost zavádějícím způsobem. CME tímto vyzývá Vladimíra Železného, aby svá vágní finanční obvinění vůči CME veřejně podpořil řádně ověřenými údaji.

  Z finančních informací, kterými disponuje CME vyplývá, že CME investovalo do ČNTS přes 75 milionů dolarů. Zpět získalo CME dividendy v celkové výši 45 milionů dolarů. Právě z této částky obdržel Železný 28 milionů dolarů. Nad rámec svého běžného platu, který si ve své funkci generálního ředitele ČNTS jistě zasloužil, mu bylo za konzultační činnost vyplaceno přes půl milionu dolarů (584 tis.) na jeho soukromé konto u Citibank v New Yorku. Dále získal Vladimír Železný více než 2 miliony dolarů z prodeje akcií CME, které dostal jako součást své manažerské odměny. Výplata byla rovněž realizována v USA.

  „Vyzývám Dr. Železného, aby svým bývalým zaměstnancům do očí vysvětlil, jak že vlastně rozdělil ona 3 % zisku, která oni ‘nic netušící’ Američané přidělili vedení TV Nova jako podíl na zisku,“ řekl John Schwallie, jednatel a finanční ředitel ČNTS. „Přiložený graf jasně dokládá spravedlnost jeho ‘bratrského dělení’,” dodal.
  Toky peněz mezi CME a Vladimírem Železným jsou rovněž předmětem forenzního šetření.

  Kontakt: 1 příloha
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon Zeleznygate_cz.doc Document Icon zeleznygatecz2.gif