Vydáno: 8.7.2002
KPNQwest/GTS

Brno nezávisle na Českém Telecomu

  Praha/Brno 8. července 2002– Nejvýznamnější český alternativní operátor, společnost KPNQwest/GTS, dokončil v těchto dnech výstavbu své metropolitní sítě v Brně. Tu tvoří celkem 1250 km optických vláken, která na území města propojují kromě zákazníků také 20 distribučních a přístupových uzlů KPNQwest/GTS. Po Praze se tak Brno stalo dalším městem v České republice se svou vlastní metropolitní sítí, která je na telekomunikační síti Českého Telecomu plně nezávislá. Síť KPNQwest/GTS poskytne brněnským uživatelům telekomunikačních služeb, zejména podnikové klientele, možnost využít výhod digitalizované telekomunikační technologie v plném rozsahu s kvalitou garantovanou jediným operátorem.

  „Nově spuštěná síť již obsluhuje 25 % velkých brněnských firem a další se připojují,“ řekl David Duroň, marketingový ředitel KPNQwest/GTS. Brno má ve strategii KPNQwest/GTS mimořádný význam. Společnost zde v prostorách brněnského výstaviště zřídila svou novou pobočku včetně kontaktního a datového centra (telehouse), kde vytvořila celkem 60 nových pracovních příležitostí. Další metropolitní sítě buduje KPNQwest/GTS v severních Čechách, kde již poskytuje hlasové služby magistrátům několika významných severočeských měst.

  Optické sítě předčí ostatní po stránce spolehlivosti, přenosové kapacity i možností rozšiřování. Pro další zvýšení spolehlivosti využívá KPNQwest/GTS pro stavbu svých sítí kruhovou topologii. Případná porucha na některém ze zemních kabelů pak funkčnost sítě vůbec nemůže ovlivnit.

  Společnosti GTS a KPNQwest, které od května letošního roku vytvořily jeden provozní celek, jsou v ČR největším alternativním operátorem poskytujícím komplexní nabídku hlasových, datových, internetových, operátorských a integrovaných služeb. KPNQwest/GTS vykázala v České republice v prvním čtvrtletí letošního roku celkové tržby na úrovni 614 milionů korun a EBITDA 111 milionů korun. Nárůst tržeb oproti stejnému období roku 2001 tak činí 22%.

  Kontakt:
  KPNQwest / GTS
  David Duroň, marketingový ředitel a tiskový mluvčí
  Tel.: 02/96 157 376
  E-mail: david.duron@gtsgroup.cz

  Donath-Burson-Marsteller
  Radek Stavěl
  GSM: 0602-682 608
  radek_stavel@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Brno_vede.doc