Vydáno: 9.10.2013
Legios

Západní Evropa ujíždí na vagonech LEGIOS

    Louny 9. října 2013 - Společnost LEGIOS v uplynulých dnech podepsala dva kontrakty na dodávky nákladních vagonů do západní Evropy. Stovku kontejnerových železničních vozů si objednala italská společnost GTS a téměř čtyři desítky cisternových vozů koupí německá On Rail. V Lounech tak do února vyrobí stovku plošinových kloubových vagonů řady Sggmrss 90´ s českou brzdou DAKO a do června postaví 38 speciálních cisternových vagonů Zacens 40 m3 pro přepravu kyseliny sírové. Celkový objem obou kontraktů činí téměř 400 milionů korun.

    „Od října budeme pro GTS vyrábět v Lounech 20 vozů měsíčně. Výrobu cisteren pro On Rail máme naplánovánu ve spolupráci se závodem v Horním Slavkově na květen a červen,“ uvedl Radek Rybáček, generální ředitel společnosti LEGIOS. Zatímco společnost On Rail patří již mezi tradiční zákazníky, dohoda s GTS se podle Rybáčka připravovala kolem jednoho roku a firmě při budování reputace na italském trhu velmi pomohla i úspěšná dodávka železničních vozů pro firmu Ambrogio z Lombardie v roce 2011. „LEGIOSU se letos daří prosazovat v zahraničí. Náš úspěch u GTS a potvrzení dobrých vztahů s On Rail navazuje na nedávné dohody o dodávkách do Francie a Turecka,“ říká Rybáček.

    GTS je významná evropská dopravní společnost se sídlem v italské Bari, která pro své klienty zajišťuje kontejnerovou dopravu v Itálii, Francii, Belgii, Nizozemsku, Velké Británii, Irsku a Řecku. Ročně vypraví více něž 2 tisíce nákladních vlakových souprav.

    LEGIOS navazuje na bohatou strojírenskou tradici výroby a opravy železničních vozidel, která v Lounech započala již v roce 1873. V současnosti se tato společnost řadí mezi významné evropské výrobce a opravce železničních kolejových vozidel. Její výrobní program rovněž zahrnuje opravy a modernizace železničních vozů a lokomotiv. Společnost LEGIOS zahrnuje čtyři výrobní závody: Louny, České Velenice, Horní Slavkov a Nymburk.

Kontakt: