Vydáno: 5.10.2009
Lufthansa

Oficiální přepravce Designbloku 2009 má red dot award

    Lufthansa na letošní přehlídce designu vystavuje oceněný jídelní servis

    Oficiálním přepravcem letošního ročníku pražské přehlídky světového designu Designblok se stala letecká společnost Lufthansa. Partnerství předního evropského přepravce a Designbloku 2009 není náhodné. Kvalitní design provází pasažéry společnosti Lufthansa takřka na každém kroku. „I to byl jeden z důvodů, proč jsme se letos s žádostí o oficiálního dopravce zahraničních hostů Designbloku obrátili právě na společnost Lufthansa. Ta v rámci Designbloku představí pražskému publiku nový jídelní servis určený pro ekonomickou třídu, jehož autory jsou designéři Volker Klag a Daniel Knies ze společnosti LSG Sky Chefs Logistics. Jejich jídelní servis letos získal ocenění red dot design award,“ uvedla za organizátory Designbloku Silvie Luběnová.

    „Oficiálním přepravcem Designbloku 2009 jsme se stali s radostí. Lufthansa vždy kladla důraz na kvalitu a spolehlivost služeb a snažila se svým pasažérům let maximálně zpříjemnit. Dobrý design je pro nás opravdu velmi důležitý a uplatnění nachází v široké škále produktů. Palubní jídelní servis je vhodným příkladem vskutku kvalitního designu, uvedl Tamur Goudarzi-Pour, generální ředitel společnosti Lufthansa pro střední Evropu.

    Souprava získala ocenění „best of the best“ v kategorii „tableware“ v letošním ročníku prestižní soutěže „red dot design awards“. Tvar s názvem Leaves obstál ve velmi silné konkurenci – v kategorii produktového designu bylo letos přihlášeno na 3200 výrobků ze 49 zemí. Lufthansa na oceněném nádobí servíruje pokrmy již od prosince loňského roku. Pro vybavení ekonomické třídy firma objednala 820 tisíc šálků na kávu a 1,7 milionu misek.

    Kromě jídelního servisu Leaves Lufthansa na Designbloku 2009 vystavuje ještě porcelánový set určený pro cestující v byznys třídě. Návštěvníci přehlídky designu mohou s Lufthansou soutěžit o letenky do libovolné evropské destinace a 30 dalších atraktivních cen. Stačí odpovědět na dvě soutěžní otázky prostřednictvím stránek www.lufthansa-soutez.cz, nebo vyplnit soutěžní kartu a vhodit ji do jednoho z označených boxů v informačních centrech Designbloku.

Kontakt: