Vydáno: 20.12.2007
EKOLAMP

Úsporné zářivky do koše nepatří

  Praha 20. prosince 2007 – Návštěvníci pražských Vánočních trhů mohou od zítřka přinášet k vánočním stromům na Staroměstském a Václavském náměstí použité úsporné zářivky. Společnost Ekolamp, která v Česku provozuje systém zpětného odběru použitých světelných zdrojů je předá k ekologické recyklaci. Veřejnosti se tak poprvé představí nový typ kontejnerů, které budou pro potřeby domácností od příštího roku postupně zaváděny v celé České republice.

  „Češi už se naučili třídit papír či plasty, ale často nevědí, jak naložit se starou úspornou zářivkou,“ říká Andrew Brookie, jednatel společnost Ekolamp. Ta za více než dva roky své existence sesbírala k recyklaci více než 1400 tun zářivek a jiných světelných zdrojů a svítidel. „Rostoucí ceny elektrické energie povedou domácnosti k pravidelnému používání úsporek a tomu musí odpovídat i jednoduchý způsob jejich sběru k ekologické recyklaci,“ shrnuje Brookie hlavní myšlenku sběrného systému, který chce Ekolamp příští rok zavést v celém Česku. Zářivky obsahují malé množství rtuti, která se při rozbití uvolňuje do okolí a může poškodit nejen životní prostředí, ale i lidské zdraví. Již jen proto by mělo být pro každého samozřejmostí odevzdat nepotřebnou zářivku k ekologické recyklaci.

  Společnost Ekolamp, která je ekologickým partnerem osvětlení vánočního stromu na Staroměstském náměstí, využila letošních Vánočních trhů k zahájení nové informační kampaně týkající se sběru zářivek z domácností. Na počátek příštího roku Ekolamp pro Pražany chystá speciální pilotní projekt sběru úsporných zářivek.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Tomáš Jelínek
  GSM: +420 602 682 607
  E-mail: tomas.jelinek@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon EKOLAMP_VANOCNI TRHY.doc