Vydáno: 21.1.2009
OVB Allfinanz

Horák stoupá na vrchol

  Praha 21. ledna 2009 – Na pozici zemského ředitele společnosti OVB pro Českou republiku byl povýšen Pavel Horák (31). Zemský ředitel je součástí širšího managementu společnosti. V součinnosti se Servisním centrem OVB se bude s dalšími osmi zemskými řediteli spolupodílet na vytváření obchodní a marketingové strategie.

  „Vznikem devátého zemského ředitelství posilujeme naši vnitřní strukturu,“ říká Pavel Uzel, předseda představenstva OVB. „Díky svým bohatým zkušenostem ve vzdělávání a školení spolupracovníků přispěje Pavel Horák k dalšímu zkvalitňování práce poradců a k upevnění vedoucího postavení OVB na trhu,“ dodal Uzel.

  „Mým hlavním cílem je motivovat kolegy, aby dosahovali kvalitních výsledků a postupovali v rámci struktury na vyšší pozice,“ říká Pavel Horák. „Aktivnější spolupráce s řediteli a vedoucími na všech úrovních je jedním z předpokladů zefektivňování celé poradenské sítě,“ dodává Horák.

  Horák začínal v roce 1997 jako finanční poradce a během svého působení v OVB postupně řádně prošel všemi pozicemi kariérního řádu. Studoval Ekonomickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni. Je ženatý, hraje tenis a golf.

  Společnost OVB Allfinanz působí na českém trhu od roku 1993 jako dceřiná společnost německé OVB Holding AG. V současné době má více než 830 tisíc klientů a spravuje téměř 1,8 miliónu smluv. Během prvních devíti měsíců roku 2008 dosáhl OVB Holding, obchodovaný od června 2006 na Frankfurtské burze (Prime Standard), celkových provizních příjmů ve výši 194,6 milionů Euro. Tato hodnota je o 8,3 % (14,9 milionu Euro) vyšší, než za stejné období roku 2007 (179,7 milionu Euro). Obrat v regionu střední a východní Evropy se za sledované období zvýšil oproti loňskému roku o 20,4 % (15,9 milionu Euro) a má na celkovém obratu holdingu opět největší podíl.

  Mateřská společnost OVB Holding z německého Kolína nad Rýnem vznikla v roce 1970 na základě myšlenky poskytovat soukromým klientům obsažné, individuální a komplexní majetkové a finanční poradenství. V současné době působí prostřednictvím dceřiných firem v dalších 13 zemích Evropy.

Kontakt: