Vydáno: 9.11.2003
Karlovarské minerální vody

Zázrak v Budapešti

  Budapešť/Karlovy Vary 9. listopadu 2003 - Sedmý ročník mezinárodní soutěže v přípravě nealkoholických míchaných nápojů Mattoni Grand Drink 2003 vyvrcholil včera v budapešťském hotelu Hilton. Soutěž každoročně pořádá společnost Karlovarské minerální vody pod záštitou Mezinárodní barmanské asociace (IBA). Vítězem mezi 20 finalisty ze 17 evropských zemí a Austrálie se stal chorvatský barman Milovan Marušič. Jeho kreace s názvem „Zázrak Mattoni“ mu nepřinesla jen vítězství a profesionální uznání, ale také hlavní cenu soutěže, šek na 10 tisíc dolarů. Marušičova mateřská barmanská asociace obdržela za úspěch svého reprezentanta šek v hodnotě 5 tisíc dolarů. Mattoni Grand Drink se letos poprvé konal mimo Karlovy Vary.

  Bjorn Olson, vicepresident IBA pro Evropu, poodhalil jedno z tajemství vítězného drinku: „Kromě originální receptury a unikátní chuti Mattoni vložil Marušič do koktejlu i část svého srdce.“ Odměna poslouží vítězi na rozšíření jeho vlastní barmanské akademie v chorvatské Makarské. „Po tomto úspěchu se můj zájem zřejmě přenese od alkoholických koktejlů na ty s matonkou,“ přiznal šťastný vítěz.

  Na druhém místě se se shodným počtem bodů umístil Petr Bartoníček z České republiky a Gábor Fészt z Maďarska. Mezinárodní porota byla složena z prezidentů národních barmanských asociací České republiky, Chorvatska, Maďarska, Slovenska a Švýcarska. Šestým členem poroty byla zástupkyně společnosti Karlovarské minerální vody Maria Elena Pasquale.

  Na galavečeru Mattoni Grand Drink 2003 v Budapešti vystoupili jak maďarští, tak čeští umělci. Vyvrcholením večera bylo hodinové vystoupení Karla Gotta. Přítomní diváci tvrdili, že elixír života, který svými písněmi namíchal, byl stejně vzrušující jako vítězný koktejl.

  Společnost Karlovarské minerální vody je největším českým producentem minerálních a stolních vod, které pocházejí z přírodních zdrojů v lokalitě světoznámých lázní Karlovy Vary. Minerální voda Mattoni je jedinou minerální vodou, která je asociována k IBA.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon zazrak_buda.doc