Vydáno: 7.11.2001
CME

Vrchní soud nevyhověl další žalobě CET 21

  Praha 7. listopadu 2001 – Vrchní soud zamítl s konečnou platností v neveřejném řízení bez účasti sporných stran návrh společností CET 21, spol. s r.o. a Produkce, a.s., na zrušení ČNTS a její likvidaci. Kauza vešla do povědomí veřejnosti pod pojmem „krabice od bot“. Podle tehdejších prohlášení Vladimíra Železného měla žaloba přispět k tomu, že „ČNTS pravděpodobně bude zrušena a arbitráž Ronalda Laudera vůči ČR může brzy skončit.“ Podle žaloby se likvidátorem ČNTS měl stát jeden z Železného právníků. Žalující společnosti přitom zastupoval před odvolacím soudem JUDr. Aleš Rozehnal. Vrchní soud žalobu zamítl s tím, že neexistoval ani jeden z žalobních důvodů pro zrušení ČNTS.

  „S neopodstatněnou žalobou uspět nemohli a ani neuspěli,“ komentoval usnesení soudu Jan Vávra, generální ředitel společnosti ČNTS. „Jsem vážně zvědav, jak se Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyrovná s tím, že ji Železný 17. srpna 2000 nepravdivě informoval. Ostatně to zřejmě nebylo poprvé ani naposled a ani to zřejmě nebyla jediná vysílací rada, kterou Železný záměrně uvedl v omyl,“ dodal.

  Vrchní soud v odůvodnění rozsudku potvrdil zcela jednoznačně stanovisko prvoinstančního soudu, že řešení obchodních sporů návrhem na likvidaci společnosti protistrany je nemorální. Při řízení totiž vyšlo najevo, že společnost CET 21 se domáhala likvidace ČNTS na základě úkonů, které měla sama učinit v rozporu se zákonem o vysílání tím, že do společnosti ČNTS údajně vložila licenci na vysílání. Vlastní problematikou „krabice od bot“ se soud pro nedůvodnost žalobního návrhu vůbec nezabýval.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: 0602/222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon zaselhal_cz.doc