Vydáno: 30.11.2009
Lufthansa

Lufthansa má nejtišší vrtulová letadla v Praze

  Letecká společnost Lufthansa zvítězila ve třetím ročníku soutěže Nejtišší dopravce na Letišti Praha v kategorii vrtulových letadel. Představitelé společnosti ocenění převzali na slavnostním vyhlášení výsledků minulý čtvrtek. Lufthansa byla vůbec poprvé v této soutěži oceněna za svůj zodpovědný přístup k životnímu prostředí, konkrétně za nízkou hladinu hluku, dodržování předepsaných letových tras a efektivitu využití přepravní kapacity letounů. Vrtulové stroje ATR72 a Dash 8-400 Lufthansa nasazuje na spoje mezi Prahou a Mnichovem, využívá přitom služeb partnerských aerolinií Augsburg Airways a Air Dolomiti.

  „Za ocenění jsme velmi rádi, je potvrzením naší dlouhodobé snahy o vylepšování našeho vztahu k životnímu prostředí. Naše početná flotila letadel nám umožňuje letouny nasazovat flexibilně v závislosti na poptávce po jednotlivých spojích, tím je zaručena maximální efektivita provozu,“ uvedl Tamur Goudarzi-Pour, generální ředitel společnosti Lufthansa pro střední Evropu. „Lufthansa nyní prochází nejrozsáhlejší obnovou flotily ve své historii. Jen letos od výrobců obdržíme více než padesát nových letadel, díky nimž bude cestování s námi ještě pohodlnější, tišší i ekologičtější,“ dodal.

  Emise hluku a oxidu uhličitého hrají významnou roli při rozhodování o nákupu nových letadel. Letadla společnosti Lufthansa dnes spotřebují přibližně o 30 procent méně paliva na přepravu jednoho cestujícího na 100 kilometrů, než tomu bylo v roce 1991. V roce 2009 tak průměrná spotřeba letadel společnosti činila 4,32 litru paliva na osobu a 100 kilometrů.

  Letiště Praha a městská část Praha 6 soutěž o nejtiššího přepravce pořádají od roku 2007 s cílem pozitivně motivovat aerolinie k ohleduplnému přístupu k životnímu prostředí a zejména pak ke snižování hlukové zátěže.

  Více informací o soutěži Nejtišší dopravce na Letišti Praha najdete zde>>.
  Detailní informace o environmentálních projektech společnosti Lufthansa najdete zde>>.

Kontakt: