Vydáno: 27.2.2003
Invesmart

Invesmart: Mentlík dal Union bance naději

  Praha/Miláno 27. února 2003 – Většinový vlastník Union banky, společnost Invesmart, dnes vyjádřila spokojenost s pokrokem v jednání, kterého dosáhl nový management banky v čele s Romanem Mentlíkem. Jeho tým postupuje v úzké spolupráci se společností Invesmart. Přijaté kroky mohou vést k celkové obnově činnosti Union banky. Finální plán pro záchranu banky bude České národní bance předložen nejpozději 3. března.

  „Dosavadní výsledky Mentlíkova týmu daly našim akcionářům nový impuls,“ uvedl Paolo Catalfamo, výkonný ředitel Invesmartu. „Podrobnosti z jednání s partnery v tuto chvíli sice zveřejnit nemůžeme, avšak děláme vše pro to, abychom dokázali, že Invesmart není černou dírou, za kterou nás ministr Sobotka považuje,“ dodal Catalfamo.

  Společnost Invesmart převzala v loňském roce Union banku se souhlasem právě těch českých úřadů, které dnes tvrdí, že při příchodu Invesmartu v listopadu nedávaly celé operaci žádnou šanci. „I přesto nadále úzce spolupracujeme se společností McKinsey a naši naději na záchranu banky nevzdáváme,“ uzavřel Catalfamo.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Michal Donath
  GSM: +420 602 222 128
  michal_donath@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon Mentliks_efforts_cz.doc