Vydáno: 1.5.2001
UPS

UPS roste přes zpomalení americké ekonomiky

  Atlanta, květen 2001 – Největší kurýrní firma na světě United Parcel Service Inc. (UPS) zvýšila obrat o 4 % za první čtvrtletí letošního roku. To je důsledkem pokračujícího rozvoje především mezinárodních a logistických operací a menším růstem letecké a pozemní přepravy zásilek. Za první tři měsíce, které byly o jeden pracovní den kratší než v roce 2000, se příjmy zvýšily na 7,5 miliard dolarů oproti 7,2 miliardám za srovnatelné období loňského roku. Konsolidovaný operační zisk za stejné období se snížil o 11,5 % na 944 milionů dolarů a upravený čistý příjem činil 582 milionů dolarů, tedy 51 centů na akcii. Růst všech produktů UPS pokračoval i přes zpomalující se tempo americké ekonomiky. Mezinárodní export společnosti vzrostl o 17 %, s nejrychlejším 25% nárůstem v Evropě. Nejvýrazněji, o 45,5 %, vzrostl obrat logistických operací. Celosvětový objem zásilek se zvýšil o 2 % a činil 13,4 milionů zásilek denně.

  „Jsme rádi, že si UPS udržuje svůj růst ve všech produktových segmentech, především v mezinárodních i domácích expresních zásilkách,“ uvedl Jim Kelly, předseda UPS a výkonný ředitel společnosti. „Nicméně, ekonomika v USA se zpomalila rychleji, než jsme očekávali, a nejsme proto spokojeni s dosaženým ziskem. Během prvního čtvrtletí jsme dobře hospodařili s provozními náklady, ale nezabývali jsme se mimořádnými výdaji. Naším záměrem do budoucna je tyto mimořádné i kapitálové výdaje snížit,“ dodal Kelly.

  V prvním čtvrtletí letošního roku ohlásila společnost UPS tři významné akvizice, které umožní zákazníkům ještě lépe využít možností zasílání balíků, logistiky a finačních služeb. Společnost Fritz Companies Inc. je jednou z předních světových firem v oblasti nákladní přepravy, zasilatelství a logistiky. Mail Boxes Etc. je největší frančízingovou společností nezávisle vlastněných a operovaných center v oblasti obchodu, komunikací a zasilatelství. Obě akvizice budou podle předpokladů završeny ještě v průběhu prvního pololetí. Akvizice společnosti First International Bancorp, inovátora v oblasti financování a programů obchodních půjček by měla být uzavřena ve třetím čtvrtletí letošního roku.

  Společnost UPS vstoupila na český trh v roce 1992 prostřednictvím společného podniku s českým subjektem a od 1. července 1999 působí jako společnost se 100% zahraniční majetkovou účastí. Jako jediná nadnárodní kurýrní společností garantuje doručení dokumentů z většiny českých měst do všech významných evropských měst a měst v USA následující pracovní den do 10.30. V nabídce UPS je i služba UPS Express Envelopes, kde je množství dokumentů zasílaných za stejnou cenu omezeno pouze kapacitou obálky. K dalším službám patří např. UPS Express nebo UPS Expedited, veškerý obalový materiál zásilek UPS je zdarma.

  UPS je největší zasilatelskou společností na světě a globálním lídrem v oblasti specializovaných přepravních a logistických operací. Své služby poskytuje ve více než 200 zemích. Na celém světě společnost UPS zaměstnává 359 tisíc lidí a s průměrným objemem 13,6 miliónu denně doručených zásilek dosáhla v roce 2000 obratu 29,8 miliard dolarů. V září loňského roku byla UPS v anketě časopisu Fortune vyhodnocena jako “Nejobdivovanější společnost na světě” v poštovním, zasilatelském a přepravním průmyslu už třetí po sobě jdoucí rok. Centrála společnosti je v Atlantě, internetová adresa je http://www.ups.com.


  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Josef Vacl
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon 1q01czechrel_cz.doc