Vydáno: 1.10.2001
UPS

UPS očekává kvůli útokům v USA nižší zisky

  Praha 1. října 2001 - Po zhodnocení dopadu tragických událostí v USA z 11. září tohoto roku oznámila kurýrní a zasilatelská společnost United Parcel Service (UPS) snížení předpokládaných zisků za třetí čtvrtletí. Ty se podle současného výhledu budou pohybovat od 45 do 48 centů za akcii oproti původnímu očekávání v rozsahu od 52 do 55 centů za akcii.

  V týdnu, kdy byly USA napadeny sebevražednými teroristickými útoky, se omezení aktivit amerických zasilatelů projevilo 10% snížením objemu přepravovaných zásilek. Ten se navzdory oživení dosud nedostal na úroveň ze začátku září tohoto roku, a to především u letecky přepravovaných a mezinárodních zásilek.

  „I když byl náš letecký provoz omezen, přepravu jsme zajišťovali prostřednictvím naší pozemní sítě a většinu zásilek jsme řádně doručili,“ uvedl finanční ředitel společnosti, Scott Davis. „Finanční dopad odhadujeme na 130 miliónů dolarů,“ dodal. To představuje dodatečné náklady, které společnosti vznikly v souvislosti se zajištěním běžných služeb a ušlý zisk za nižší objem přepravy po teroristických útocích. V nově vyčíslených očekávaných tržbách nejsou zahrnuty půjčky od americké vlády dostupné prostřednictvím zákona o stabilizaci leteckých společností. Výsledky za třetí čtvrtletí společnost oznámí 18. října 2001.

  Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Simona Kopová
  Tel.: 02/2421 1220
  Fax: 02/2421 1620

Soubory ke stažení:

Document Icon UPS_vyhled3Q.doc