Vydáno: 29.4.2013
UPS

UPS kupuje maďarskou společnost CEMELOG

  Díky této akvizici posílí celosvětová a evropská zdravotnická síť UPS

  ATLANTA, USA a BUDAPEŠŤ, Maďarsko, 29. dubna 2013 – UPS (NYSE: UPS) minulý týden oznámila svůj záměr koupit maďarskou společnost CEMELOG Zrt zaměřenou na logistické služby pro zdravotnictví a farmacii. Akvizice je součástí strategie globálního růstu a investic firmy a posílí pozici UPS v oblasti zdravotnické logistiky v Evropě. Současně ve větší míře umožní nabízet zákazníkům v odvětvích farmacie, biotechnologie a lékařských zařízení komplexní a kompatibilní služby na stále posilujících, klíčových trzích střední a východní Evropy.

  UPS očekává dokončení transakce, která podléhá obvyklým podmínkám, ve druhém čtvrtletí letošního roku. V souladu s interní politikou společnosti nebyly podrobnosti o transakci zveřejněny.

  Firma CEMELOG se sídlem u Budapešti nabízí logistická řešení zaměřená na zdravotnictví odpovídající potřebám zákazníkům ze střední a východní Evropy již 14 let. Firma disponuje silnou regionální sítí, pokročilými systémy pro správu skladů, kompletními službami pro zajištění kvality a zkušeným týmem zaměstnanců. Díky tomu pomáhá svým zákazníkům z oblasti zdravotnictví maximalizovat efektivitu dodavatelského řetězce, splnit regulační požadavky a zajistit bezpečnou a spolehlivou dodávku produktů. Mezi zákazníky firmy CEMELOG patří nejuznávanější světové zdravotnické značky.

  „Tato akvizice je součástí naší prorůstové strategie napříč našimi obchodními jednotkami. Umožňuje nám vytvářet pro naše zákazníky inovativní řešení, jež využívají globální sít UPS,“ řekl Scott Davis, předseda představenstva a generální ředitel společnosti UPS. „Akvizice nám umožní získat strategickou výhodu a lépe vyhovět potřebám zdravotnických firem v klíčovém regionu a pomoci jim zlepšit efektivitu racionalizací logistických operací.“

  „Pro naši firmu je to skvělá zpráva,“ řekl Éva Magyari, generální ředitelka firmy CEMELOG. „Prodej ocení zejména naši zaměstnanci a zákazníci. Umožní nám spojit se s přední značkou a globální jedničkou v oblasti zdravotnické logistiky.“

  Díky akvizici dojde k rozšíření současné evropské sítě UPS o tři další distribuční sklady zdravotnického materiálu o celkové rozloze zhruba 24.000 čtverečních metrů. Oznámení o akvizici následuje poté, co firma UPS otevřela další tří nové specializované sklady zdravotnického materiálu v Asii v říjnu 2012 a poté, co na počátku roku 2013 rozšířila pět skladů v Severní Americe. Na celém světě UPS nyní provozuje 41 skladů pro zdravotnický materiál o celkové rozloze téměř 595.000 metrů čtverečních skladové plochy.

  Finančním poradcem UPS pro tuto transakci je společnost UBS.

  UPS je přínosem pro zdravotnické společnosti díky širokému portfoliu specializovaných služeb v oblasti nákladní přepravy, přepravy malých zásilek a distribuce zdravotnického materiálu. Mezi služby poskytované v rámci sítě UPS v oblasti logistiky zdravotnického materiálu patří manipulace s produkty citlivými na teplotu, dodržování platných zákonů a předpisů v jednotlivých zeměpisných oblastech, monitoring a bezpečnost, balení a značení a také správa objednávek a nezaplacených pohledávek. Firma své služby poskytuje ve všech místech, kde působí, prostřednictvím jedné globální IT platformy pro správu objednávek. UPS pomáhá výrobcům zdravotnických prostředků splnit přísné a často velmi složité požadavky a předpisy orgánů státního dozoru, nabízí jim flexibilitu v dnešním neustále se měnícím podnikatelském prostředí a poskytuje spolehlivé služby stále se rozrůstající základně zákazníků na celém světě.

  Více informací o logistických službách UPS v oblasti zdravotnictví najdete
  na následující webové stránce: www.ups.com/healthcare.

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

Kontakt: